Zehra (Günümüz Türkçesiyle) (Ciltli) pdf – Yandex indir

tarafından
2
Zehra (Günümüz Türkçesiyle) (Ciltli) pdf – Yandex indir

Zehra, Tanzimat edebiyatının temel dinamiklerini en iyi yansıtan romanlardan biridir. Kıskançlık, aşk, ihanet temaları etrafında toplumsal dokuyu, kadın-erkek ilişkilerini ve o dönem geçerli ahlaki kodları gerçekçi bir biçimde yansıtır. Okur olarak Beyoğlu başta olmak üzere Kâğıthane, Büyükdere, Rumelifeneri’nde kahramanlarla birlikte gezer, o semtlerin havasını soluma fırsatı buluruz. Dönemin Şehzadebaşı tiyatro hayatı, tulumbacıların dünyası ya da cinayet soruşturması gibi toplumsal olgular hakkında aktardığı eşsiz gözlemleri de bu eseri çok değerli kılan ayrıntılardandır. Genç yaşta kaybettiğimiz yetenekli yazarımız Nabizade Nâzım, Zehra’nın akıcı hikâyesi ve gerçekçi gözlemleriyle bize 1894 İstanbul’una harika bir edebi yolculuk yapma fırsatı sunar.
 

Zehra (Günümüz Türkçesiyle) (Ciltli) isimli 152 sayfadan oluşan kitap ; Nabizade Nazım tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 11.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kalk Borusu Bir Köyün Uyanışı pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Kalk Borusu Bir Köyün Uyanışı indir, Kalk Borusu Bir Köyün Uyanışı oku ve Kalk Borusu Bir Köyün Uyanışı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Zehra (Günümüz Türkçesiyle) (Ciltli) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.