Zamanın Karanlık Yüzü pdf – Yandex indir

Zamanın Karanlık Yüzü pdf – Yandex indir

“Yaşamı, düşgücünün ürettiği ya da öyküleyip kaleme aldığı ve yayımladığı şeyler sayesinde zenginleşen ya da o yüzden lanetlenen ya da sadece değişen yazarların ben ne ilkiyim ne de sonuncusu olacağım.”
 
Tüm Ruhlar romanında gerçek olan yalnızca iki şey vardı: Romanın geçtiği şehir, Oxford ve kitabın yazarı, küçük Redonda adasındaki krallığın tahtsız kralı.
 
Ancak Tüm Ruhlar romanının okurları kurguyu gerçekle karıştırmakta ısrar edince kitabın yazarı buna dayanamayıp gerçeği kurguya dönüştürmeye karar verir. Böylece Zamanın Karanlık Yüzü’nde, belki de istemdışı bir geçmişe gitme arzusunun etkisiyle adını –Xavier– tersten, sağdan sola yazan solak bir çocuğu; ölmüş bir ağabeyi; Birinci Dünya Savaşı’ndan sağ çıkıp México’da serseri kurşuna hedef olmuş bir yazarı; ölümün hep teğet geçtiği, tek gözü kör bir savaş pilotunu ve nicelerini, “Henüz geçmemiş, yitip gitmemiş ve belki de o nedenle henüz zaman bile sayılmayan zamanın” karanlık yüzüne aktarılmış halde buluyoruz. Belki de orası, yaşayanlar ile ölülerin birlikte var olabildikleri tek yerdir.
 
Bir anatomi uzmanı, türlerin en tuhafının –insanoğlunun– en derindeki sırlarını ortaya çıkarmak için neşterini nasıl kullanırsa, Javier Marías da dili öyle kullanıyor.
W. G. Sebald
 
Zamanın Karanlık Yüzü 20. yüzyılın en iyi İspanyol romanlarından biridir.
Julia Ortega, Brown University
 

Zamanın Karanlık Yüzü isimli 272 sayfadan oluşan kitap ; Javier Marias tarafından yazılmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 02.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Roman Nasıl Oluşturulur pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Roman Nasıl Oluşturulur indir, Roman Nasıl Oluşturulur oku ve Roman Nasıl Oluşturulur pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Zamanın Karanlık Yüzü pdf – Yandex indir - PDF indir