Zaman Sığınağı pdf – Yandex indir

Zaman Sığınağı pdf – Yandex indir

“Geçmiş, şimdiki zamandan temel bir konuda farklılık gösterir – asla tek yönde akmaz.”
Daha önce Hüznün Fiziği’nde okuru öykülerin ve zihnin labirentlerinde dolaştıran Gospodinov, son romanı
Zaman Sığınağı’nda bizi geçmişin labirentine davet ediyor.
 
Romanın yazarla aynı adı taşıyan kahramanının yolu, geçmişle kafayı bozmuş, sonunda da geçmişte kaybolan gizemli bir karakterle, Gaustin’le kesişiyor. İkisi birlikte, hafızası yavaş yavaş yitip giden insanlar için “geçmiş klinikleri” kuruyor, anılarından geriye kalanları korumak için onlara “zaman sığınakları” sunuyorlar. Ve nihayetinde tüm Avrupa’nın bir geçmiş çılgınlığına kapılmasıyla olaylar çığrından çıkıyor.
 
“Bizler geçmiş fabrikalarıyız. Canlı geçmiş makineleri, başka neyiz ki? Zaman yiyoruz ve geçmiş üretiyoruz. Ölüm bile çözüm değil. İnsanın kendisi gider ama geçmişi kalır. Sonra tüm bu şahsi geçmiş nereye gider? Tüm o başlayıp tamamlanmamış hikâyeler, terk edilen sevgililer, kesilen ve kanamaya devam eden ilişkiler nereye gider?”
 
Zaman, yaşlılık, ölüm, hafıza, bireysel ve toplumsal geçmişler üzerine hem oyunbaz ve yaratıcı hem de dokunaklı ve derinlikli bir tefekkür olan bu romanı tüm edebiyatseverlere tavsiye ediyoruz.
 

Zaman Sığınağı isimli 296 sayfadan oluşan kitap ; Georgi Gospodinov tarafından yazılmış ve METİS YAYINLARI yayınevinin 14.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Böyle Bir Sevmek (Karton Kapak) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Böyle Bir Sevmek (Karton Kapak) indir, Böyle Bir Sevmek (Karton Kapak) oku ve Böyle Bir Sevmek (Karton Kapak) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Zaman Sığınağı pdf – Yandex indir - PDF indir