Yunus’un Denizinde / Yunus Emre Sohbetleri 1 pdf – Yandex indir

tarafından
6
Yunus’un Denizinde / Yunus Emre Sohbetleri 1 pdf – Yandex indir

İki gözümün nûru! Babam derdi ki “Hızır’ın gezdiği yerde ot biter.” Yani erenler, gezdiği mekâna hayat verir. Hak erenler ölmez. Onlar rûh-ı vâsilîndir. Onların mahşerleri ebedî zevktir, zâtullah âlemidir. Erenleri bir kabre sığdırmak mümkün değildir. “Ölen hayvandır âşıklar ölmez” diyen bir kâmili kabirde ararsanız bulamazsınız. Gerçi ayân-ı sâbite sıfat konumundaki kabrini her an teveccüh üzeredir amma siz yine de bahr-i zâta dalan Hak ehli için böyle düşünmelisiniz. Bir de şöyle düşünmelisiniz ki erenler “Hayy” ve “Kayyûm” sırrını yaşayan insanlardır. Cesetlerini toprağa yedirmezler. Bedenleri de nûra gark olur gider.
 
Yunus Emre de bir mânâ olup gitmiştir. Kendisi mânâ olanın doğal olarak kelâmı da mânâdır. Öyleyse o, anadilimiz Türkçe’nin Süleyman’ı, “mantuku’t-tayr”ıdır. Türkçe onunla semâya kanat vurdu, kelimeler onunla aşkın rengine boyandı…
 

Yunus’un Denizinde / Yunus Emre Sohbetleri 1 isimli 80 sayfadan oluşan kitap ; Mustafa Tatcı tarafından yazılmış ve H YAYINLARI yayınevinin 15.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kuzey Afrika’da Hadis pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Kuzey Afrika’da Hadis indir, Kuzey Afrika’da Hadis oku ve Kuzey Afrika’da Hadis pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yunus’un Denizinde / Yunus Emre Sohbetleri 1 pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.