Yolda Bulduklarım Beşerî Tecrübenin İnsanın Gelişimine Olan Katkısı pdf – Yandex indir

tarafından
20
Yolda Bulduklarım  Beşerî Tecrübenin İnsanın Gelişimine Olan Katkısı pdf – Yandex indir

Esasında insanı eğiten şey, yolda bulduklarıyla olan sağlıklı münasebetidir diyebiliriz. Onun baş koyduğu yolda hazır bulduğu şeylerden maksimum derecede faydalanabilmesi için mutlak manada bir kontrol ve bunu besleyen etkin bir değer sistemine sahip olması gereklidir. Din dediğimiz şey ise bütünüyle bu değer sisteminin beşere yön çizen seçeneğinin adıdır. Akıllı insanların bu uyarı ve önerilerden son derece etkin bir şekilde faydalanması umulur. Üstelik de insanın akıllı ve iradeli varlık olarak bu durumdan avantajlı çıkmasının her türlü seçeneği kendisine sunulmuştur. Elçi, kutsal metin, akıl, sahih örneklikler gibi insanı yolda besleyen adımların kişi ve toplumlar için son derece anlamlı ve de kazanımlı bir süreci işaret ettiği kuşkusuzdur.
 

Yolda Bulduklarım Beşerî Tecrübenin İnsanın Gelişimine Olan Katkısı isimli 176 sayfadan oluşan kitap ; Namık Kemal Okumuş tarafından yazılmış ve ARAŞTIRMA YAYINLARI yayınevinin 25.01.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Yolda Bulduklarım Beşerî Tecrübenin İnsanın Gelişimine Olan Katkısı pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.