Yıldız’da Neler Gördüm? pdf – Yandex indir

tarafından
9
Yıldız’da Neler Gördüm? pdf – Yandex indir

Sultan Abdülhamit, kimine göre “Ulu Hakan” kimine göre de “Kızıl Sultan”, Osmanlı Devleti yıkılış sürecinde makamını uzun süre elinde bulunduran padişahtır.
1901’den 1908’e kadar Dahiliye Nezaretinde hizmette bulunan ve son görevi de Ayan Meclisi genel kâtibi olan İsmail Müştak Mayakon’un “Yıldız’da Neler Gördüm?” adlı eseri, Sultan Abdülhamit ve dönemine şahitlik eden bir kişinin anılarını kapsamaktadır.
 
Bu eser, ezber bozacak, Sultan Abdülhamit ile ilgili birçok itham ve yanlışı tashih edecek veya kafalardaki soru işaretlerini artıracak nitelikte, yaşananları kendi penceresinden nakleden bir hatıradır.
 
“Bu yazılar ne bir kimseye cevap ve mukabeledir ne de çıbanbaşı koparmak maksadıyla yazılmış bir tahrik ve müdahaledir. Maksadım muayyen bir tarihin muayyen bir cephesini aydınlatmaktır.”
 

Yıldız’da Neler Gördüm? isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; İsmail Müştak Mayakon tarafından yazılmış ve ELİPS KİTAP yayınevinin 12.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bir Yaşamdan Öte pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Bir Yaşamdan Öte indir, Bir Yaşamdan Öte oku ve Bir Yaşamdan Öte pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yıldız’da Neler Gördüm? pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.