Yerel Yönetimlerde Pazarlama Sorunları ve Çözüm Önerileri pdf – Yandex indir

tarafından
8
Yerel Yönetimlerde Pazarlama Sorunları ve Çözüm Önerileri pdf – Yandex indir

Yerel yönetimlerin kuruluş amacı halkın ortak ihtiyaçlarını karşılamaktır. Yerel yönetim statüsündeki belediyeler (büyükşehir belediyeleri dâhil), özel idareler ve muhtarlıklar kâr amacı gütmeyen örgütlerdir. Kâr amacı gütmeyen kurumlar da dâhil hiçbir örgüt ya da işletme pazarlamadan kaçamaz.
 
Bir yerel yönetim sakinlerine, turistlere, ziyaretçilere, yatırımcılara, girişimcilere, üreticilere, ticaretle uğraşanlara, ihracatçılara, öğrencilere ve diğer müşterilerine ilave değer yaratmalıdır. İlave değer pazara ve pazarlamaya önem vererek yaratılabilir. Pazarlamayla elde edilecek gelirler kamu hizmetine dönüşecek ilave değerdir. Yerleşim yerinde içerideki vatandaşlar ve dışarıdan gelen tüketiciler olmak üzere tüm tüketicilerin ilgisini çekecek ürün setinin oluşturulması ve gelir elde edilmesi yerel yönetimin performansı açısından önemlidir.
 
Bu kitapta yerel yönetimlerin performansını artıracak, vatandaşın refahına katkıda bulunacak bilgiler yer almaktadır. Her bilgi derinlemesine yapılmış araştırma ve gözlemlere dayanmaktadır.
 
Unutulmamalıdır ki, bir şehrin kalkınması ülkenin kalkınması yönünde itici güçtür.
 

Yerel Yönetimlerde Pazarlama Sorunları ve Çözüm Önerileri isimli 250 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Abdullah Eravcı tarafından yazılmış ve KRİTER BASIM YAYIN DAĞITIM yayınevinin 25.01.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Yerel Yönetimlerde Pazarlama Sorunları ve Çözüm Önerileri pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.