Yeraltı Kliniği: Türkiye’de Yeraltı Edebiyatı ve Toplumsal Cinsiyet pdf – Yandex indir

tarafından
10
Yeraltı Kliniği: Türkiye’de Yeraltı Edebiyatı ve Toplumsal Cinsiyet pdf – Yandex indir

Tekil olanı çokluktan koparmamak, hakikati üretmek, özgürleşme pratiklerine odaklanmak ve direniş hatlarını büyütmekle birlikte edebiyattan beklenen bir başka şey de eril tahakkümce kabul edilemezi/görülmek istenmeyi anlatmaktır. Tutarlı bir stratejiyle edebiyat sosyolojisi bunlardan yola çıkarak toplumsal dünya üzerine çıkarımda bulunur. Bunu destekleyecek olan malzemeler elbette ki değişiklik gösterir. Bu noktada yeraltı edebiyatının ana özelliklerini temel alarak çözümlemeler yapmak ve toplumsal cinsiyet kurulumunun arka planındaki sosyolojik ögeleri sergilemek, söz konusu kaynakların yeterli olmasa dahi gerekli bir kısmını oluşturur. Bunun bir başka yolu da toplumsal iktidardan menfaatleri olmayan öznelliklerin gündelik hâllerine, psiko-sosyal yaşamlarına, kültürel ögelerine tanıklık eden edebi metinlere eğilmekten geçer. Giderek tartışılabilen, kolayca bilimsel söylemlere dökülebilen ve toplumsal analizden geçirilebilen yeraltı edebiyatı olgusuyla ilgili sosyolojinin dikkat çektiği en belirgin husus, bu edebiyatın hakikati üretirken toplumsal cinsiyetle kurduğu ilişkiyi eril arzular açısından irdeleyebilmektir.
 

Yeraltı Kliniği: Türkiye’de Yeraltı Edebiyatı ve Toplumsal Cinsiyet isimli 331 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve NİKA YAYINEVİ yayınevinin 10.03.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Klasik Diplomasiden Kamu Diplomasisine Yeni Yöntem ve Araçlar pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Klasik Diplomasiden Kamu Diplomasisine Yeni Yöntem ve Araçlar indir, Klasik Diplomasiden Kamu Diplomasisine Yeni Yöntem ve Araçlar oku ve Klasik Diplomasiden Kamu Diplomasisine Yeni Yöntem ve Araçlar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yeraltı Kliniği: Türkiye’de Yeraltı Edebiyatı ve Toplumsal Cinsiyet pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.