Yenilenebilir Enerji Teknolojilerinin Fizik Temelleri pdf – Yandex indir

tarafından
6
Yenilenebilir Enerji Teknolojilerinin Fizik Temelleri pdf – Yandex indir

Bu kitap, yenilenebilir enerji ve ilgili teknolojilere kaynak olması amacıyla hazırlanmıştır ve bu alandaki teknolojilerin teorik temelini bir ölçüde içermektedir. Kitapta bu alanla ilgili herkes için bilgiler bulunsa da ağırlık olarak lisansüstü eğitim düzeyindedir. Yenilenebilir enerji ve benzer uygulama alanlarında uzmanlaşmak ve teknoloji geliştirmek isteyen farklı disiplinlerde yetişenler için kısmen bir tekrar ve kısmen alandaki uygulamaları tanıtmak ve temel fizik bilgilerini vermek amacına bağlı kalınmıştır.
Enerjide büyük oranda dışa bağlı olan Türkiye, bu ihtiyacını ciddi oranda yenilenebilir enerji kaynaklarından karşılayabilir. Öte yandan, ithal edilen ve çevre için zararlı olup milyonlarca yıl önce toprak altına gömülen fosil yakıtların sınırlandırılması da elzemdir.

Yenilenebilir enerji alanında ülkemizde uzun yıllardan bu yana hidroelektrik santralleri kullanılmaktayken son yıllarda güneş panelleri ve rüzgâr türbinlerinin kullanımı yaygınlaşmıştır. Ek olarak hidrojen enerjisi, güneş ısı bacaları, güneş enerji kuleleri hatta bir binanın hiç enerji kullanmaksızın uygun mimari ile doğal havalandırması, sebze ve meyvelerin kurutulması, yelkenli gemiler, yel değirmenleri, su değirmenleri gibi işlem, araç ve tesisler de bu bakımdan yenilenebilir enerji kapsamındadır. Temiz enerji olması yanında stratejik önemi nedeniyle nükleer enerji de kitaba dâhil edilmiştir.

Yenilenebilir enerji teknolojileri sürekli geliştiği için yeni yazılacak kaynak kitaplarla teknolojilerin gençlere aktarılması temennimizdir.
 

Yenilenebilir Enerji Teknolojilerinin Fizik Temelleri isimli 634 sayfadan oluşan kitap ; Recep Tapramaz tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 01.08.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Yenilenebilir Enerji Teknolojilerinin Fizik Temelleri pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.