Yeni Nesil Matematik Soruları pdf – Yandex indir

tarafından
7
Yeni Nesil Matematik Soruları pdf – Yandex indir

Bu eser, bağlama dayalı çok sayıda soruyu istatistiksel verileri ile birlikte öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve araştırmacılarımızın kullanımına sunmayı hedeflemektedir. Kitabın birinci bölümü, matematik okuryazarlığı alanına ilgi duyan öğretmenlerimizin ve araştırmacılarımızın bu soruların arka planında yer alan teorik ve metodolojik bilgilere hemen erişebileceği bir kaynaktır.
 
İkinci bölüm ise matematiksel içerik bilgisi kategorilerine göre sınıflandırılan dört alt bölümden oluşmaktadır. Her bir alt bölüm kendi içinde çözümlü, açık uçlu ve çoktan seçmeli sorular içermektedir. “Kitabın Pusulası” adlı bölümde öğretmenlerimizin bu soruları ders içi etkinliklerde verimli bir şekilde nasıl kullanabilecekleri hakkında önemli detaylar sunulmuştur. Böylece sorular öğrencilerimizin -matematik okuryazarlığının önemli yeterliklerinden olan matematiksel akıl yürütme ve iletişim yeterliklerini geliştirmeye yönelik öğrenme ortamları oluşturmaya katkı sağlayarak verimliliği artırabilir.
 
Bu kullanım şekli ile eser, öğrencilerimizin gerçek yaşam problemleri ile baş etmede matematiksel bilgi ve becerilerinin ne kadar değerli olduğunu fark etmelerine ve öğrencilerimizi bu becerileri kullanma konusunda cesaretlendirmeye katkı sağlayabilir. Kitabın matematik öğretmenlerimize, bu konuda çalışan araştırmacılarımıza, liselere giriş sınavlarına hazırlanan öğrencilerimize ve lise öğrencilerimize yararlı olacağını umuyorum.
 

Yeni Nesil Matematik Soruları isimli 112 sayfadan oluşan kitap ; Furkan Demir tarafından yazılmış ve PEGEM AKADEMİ YAYINCILIK yayınevinin 17.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Yeni Nesil Matematik Soruları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.