Yeni İlm-i Kelam pdf – Yandex indir

Yeni İlm-i Kelam pdf – Yandex indir

“Yeni İlm-i Kelâm isimli eser, sadece yakın dönemin önemli ve tesirli bir kelâm metni olmanın ötesinde, aynı zamanda ciddi bir ilmî hareketin memleketimizdeki öncüsü ve güçlü bir temsilcidir. Öte yandan Yeni İlm-i Kelâm, İzmirli İsmail Hakkı külliyatının en mühim parçasıdır. Tüm bu özellikler onu yakın dönem çalışmalar içerisinde ayrıcalıklı bir konuma yerleştirmekte, müspet-menfî bütün yönleriyle ele alınıp tahlil edilme ihtiyacını beraberinde getirmektedir. Elinizdeki neşrin Yeni İlm-i Kelâm metninin anlaşılmasına, yeni ilm-i kelâm döneminin tekâmülüne ve literatür etrafında cereyan eden tartışmalara katkı sunmasını ümit ve temenni ediyoruz.”
 

Yeni İlm-i Kelam isimli 448 sayfadan oluşan kitap ; İsmail Hakkı (İzmirli) tarafından yazılmış ve ÇİZGİ KİTABEVİ yayınevinin 07.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Su Vadisi: Kötülüğün Fısıltısı pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Su Vadisi: Kötülüğün Fısıltısı indir, Su Vadisi: Kötülüğün Fısıltısı oku ve Su Vadisi: Kötülüğün Fısıltısı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yeni İlm-i Kelam pdf – Yandex indir - PDF indir