Yeni E Dergisi Sayı 63 pdf – Yandex indir

Yeni E Dergisi Sayı 63 pdf – Yandex indir

Yeni E dergisi Ocak 2022 sayısında kapağına, son dönemlerin popüler dizi ve filmleri üzerinden yürüttüğü bir tartışmayı taşıyor: ‘Kapitalist Gerçekçilik’ Bize Ne Anlatıyor? Dergide bu sorunun yanıtı Squid Game, Parazit, Maid gibi büyük ilgi uyandıran ve genellikle yoksul, borçlu, çaresiz, şiddet mağduru insanların hikayelerini anlatan yapımlardan yola çıkarak arıyor. Kültür endüstrisinin, alt sınıflardaki insanlar ve onların sorunlarına ‘özel ilgi’ göstermesinin arkasındaki saikleri ve bu ilginin ortaya çıkardığı politik tabloyu tartışan yazılar Emre Tansu Keten, Ceren Sözeri ve Hilal Tok tarafından yazılmış.
Dergide Mahmut Temizyürek’in, güncel bir küresel olgu olan ‘göç’ konusuna tarihsel bir perspektifle baktığı “Ebedi Göçebelik ya da Quo Vadis?” başlıklı yazısı da dikkat çekici.
Evrim Altuğ’un İzmir’deki İbrahim Çallı ergisi hakkındaki yazısı; Mehmet Kazım’ın toplumcu şair ve sanatçı Suat Taşer’i “40 kuşağının kayıp halkası” imgesiyle anlattığı yazı ve Ulaş Başar Gezgin’in, tanınmış sosyolog George Ritzer’ın “Sosyolojiye Giriş” ders kitabı üzerinden yürüttüğü tartışma da ilgi çekiyor.
Bu sayıda ayrıca bir önceki sayı başlayan Afrika şiiri dosyası, Eray Canberk ve Mehmet Hakkı Suçin’in Togo ve Fas şiirinden çevirileriyle devam ediyor…
 

Yeni E Dergisi Sayı 63 isimli 80 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve YENİ E DERGİSİ yayınevinin 05.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Yeni E Dergisi Sayı 63 pdf – Yandex indir - PDF indir