Yeni Çağ’ın Kültür Tarihi Başlangıç, Orta Çağ’ın Ruhu, Kuluçka Dönemi pdf – Yandex indir

Yeni Çağ’ın Kültür Tarihi  Başlangıç, Orta Çağ’ın Ruhu, Kuluçka Dönemi pdf – Yandex indir

Egon Friedell, dünyaca ünlü başyapıtı YENİ ÇAĞ’IN KÜLTÜR TARİHİ’nde tarihin öyküsünü zaman dışı açık bir dille anlatır. Veba salgınlarından Birinci Dünya Savaşı’na değin Avrupa’nın ruhunu devindiren, sarsan her şeyin görünümünü sunar. Bu kitap söz konusu yapıtın ilk bölümünden oluşuyor, Orta Çağ’dan çıkıştan Rönesans’a kadarki dönemi anlatıyor. Ayrıca Friedell’in kendi tarih anlayışını, bu anlayışı etkileyen tarihsel görüşleri kuş bakışı ele alıyor. Yapıtın diğer bölümlerini tek tek kitaplar olarak yayınlayacağız.
 

Yeni Çağ’ın Kültür Tarihi
Başlangıç, Orta Çağ’ın Ruhu, Kuluçka Dönemi isimli 202 sayfadan oluşan kitap ; Egon Friedell tarafından yazılmış ve BİBLOS KİTABEVİ YAYINLARI yayınevinin 02.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İmparatorlukların Çöküşü Osmanlı-Rus Çatışması 1908-1918 pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İmparatorlukların Çöküşü Osmanlı-Rus Çatışması 1908-1918 indir, İmparatorlukların Çöküşü Osmanlı-Rus Çatışması 1908-1918 oku ve İmparatorlukların Çöküşü Osmanlı-Rus Çatışması 1908-1918 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yeni Çağ’ın Kültür Tarihi Başlangıç, Orta Çağ’ın Ruhu, Kuluçka Dönemi pdf – Yandex indir - PDF indir