Yeni Bireysellikler ve Din pdf – Yandex indir

tarafından
13
Yeni Bireysellikler ve Din pdf – Yandex indir

Modern durum ve şartları, hem kendi toplumumuz hem de küresel düzeyde iyi bir şekilde betimlemek, bireyin yeni durumlar karşısında dini-manevi eğilim ve faaliyetlerini izleme ve değerlendirmede önemli ipuçları sağlayabilir. Dijital teknolojilerdeki gelişmeler, insanların hem düşünce hem de eylem alışkanlıklarını değiştirerek “yeni birey/sellikler”in oluşumuna yol açmaktadır. Her yaş grubundaki farklı işlev ve etkileri ile özellikle sosyal medya tutumları, çoğunlukla bağımlılıklar konusu ile ilişkilendirilmektedir. Ekran karşısında geçirilen sürelerin kontrol ve yönetimi üzerinde ailelerin zorlanma ifadeleri, çocuklarla iletişimlerini, hatta onların eğitimlerini de olumsuz etkileyebilmektedir. Dolayısıyla inanç ve değerlerin nesillerce aktarımının aile bağlarıyla mümkün olduğu düşünülürse, bu tarz iletişim bozucu/geliştirici etkenlerin üzerinde yeniden düşünülmesi gerekmektedir. Bu çalışmada birey, aile, din ve toplum düzleminde çeşitli olgu ve konular psikolojik bir bakış açısıyla ele alınmaya çalışılmaktadır. Birçok konu başlıkları altında, psikolojinin din alanıyla bağlantısı, farklı gelişim dönemleri sorunları, aile kavramı, dini grup bağlılıkları, yeni bireysellik alanları, ibadet, kaygı, maneviyat gibi temel konulara değinilmesi ve üzerinde düşünülmesi amaçlanmaktadır.
 

Yeni Bireysellikler ve Din isimli 176 sayfadan oluşan kitap ; Abdulvahid Sezen tarafından yazılmış ve ESKİYENİ YAYINLARI yayınevinin 07.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Din Üzerine Yazılar / Bütün Eserleri XVIII (Ciltli) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Din Üzerine Yazılar / Bütün Eserleri XVIII (Ciltli) indir, Din Üzerine Yazılar / Bütün Eserleri XVIII (Ciltli) oku ve Din Üzerine Yazılar / Bütün Eserleri XVIII (Ciltli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yeni Bireysellikler ve Din pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.