Yeni Başlayanlar İçin Her Yönüyle Bağcılık ve Üzüm Yetiştiriciliği pdf – Yandex indir

tarafından
3
Yeni Başlayanlar İçin Her Yönüyle Bağcılık ve Üzüm Yetiştiriciliği pdf – Yandex indir

Kökenleri yüzyıllar öncesine dayanan ve günümüzde modern anlamda bağcılık teknikleri kullanılarak getirilen bağların sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla bu eseri yazmaya ihtiyaç duydum. Bağcılık ve üzüm yetiştiriciliği işine yeni başlayanların kolaylıkla faydalanabileceği bu kitapta her bir üzüm türünün kendi özelliklerine has kullanım alanlarının açıklanmasının yanı sıra bağcılıkta genel uygulamaları da ayrıntılı ve açıklayıcı olarak anlatmaya özen gösterdim. Bağcılık işine temelden girmek isteyen herkesin bağ fidanı seçiminden yetiştirdiği bağlarda elde ettiği üzümü nasıl değerlendirebileceğine kadar tüm süreci ayrıntılı olarak ele almaya özen gösterdim. Yetiştiriciliğin doğru uygulanması hem yetiştiricinin kaliteli ürün elde etmesine hem ekonomik tasarrufa hem de ülkemiz topraklarına fayda sağlayabilecek değer katabilecek bir adımdır. Her bir bağın ve asma bitkisinin varlığından kendimizi sorumlu tutmak bilinciyle yetiştiricilikte de doğru uygulamaları tercih etmek oldukça önemlidir. Bu sebeple eserden yararlanacak tüm yetiştiricilere fayda sağlamasını umuyorum…
 

Yeni Başlayanlar İçin Her Yönüyle Bağcılık ve Üzüm Yetiştiriciliği isimli 230 sayfadan oluşan kitap ; Mehmet Ali Yurdakul tarafından yazılmış ve HOBİ YAYINEVİ yayınevinin 12.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Yeni Başlayanlar İçin Her Yönüyle Bağcılık ve Üzüm Yetiştiriciliği pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.