Yatırım El Kitabı pdf – Yandex indir

tarafından
9
Yatırım El Kitabı pdf – Yandex indir

Türkiye’de modern sermaye piyasaları 35 yılı aşan bir geçmişe sahip. Türkiye ekonomisi gibi inişli çıkışlı bir gelişim gösteren sermaye piyasalarımıza dair akademik ve pratik araştırmalar son yıllarda çok azaldı. Pek çok kişi yatırım kitaplarını İngilizce aslından okumayı tercih ediyor. Oysa bu alanda Türkçe literatürün gelişmesi, konuların daha iyi anlaşılması ve ülkemiz entellektüel birikimi açısından çok önemlidir. Sermaye piyasalarının çok farklı kesimlerinde bulunmuş olan Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş yatırım dünyamıza, kendi dilimizde çok kapsamlı bir finans kitabı sunuyor. Yatırım El Kitabı’nı basılmadan önce okuma şansım oldu. Üniversitelerimizde yatırımla ilgili derslerde temel kitap olarak kullanılacağına kesin gözle bakıyorum. Bunun yanında, 2021 yılı da dahil olmak üzere en güncel verileri içermesi sayesinde bu kitap, yatırım sektörü profesyonellerine ve yatırımcılara da hitap edecektir. İçerik olarak bir yatırımcıyı ilgilendiren her alana dokunan bu kapsamlı kitap, örneklerin gerçek piyasalardan ve tanıdık olması sayesinde, ülkemizde bilgiye dayalı yatırım kültürünün oluşmasına ciddi bir katkı sağlayacaktır. Kitabın çok fazla konu içermesi nedeniyle, okuyucunun kendisini ilgilendiren kısımları bulup bunlara öncelik vermesini öneririm. Diğer bir önerim de, İngilizce eğitim nedeniyle derinlemesine anlamakta zorlandığınız konuları kitapta bulup bunları kendi ana dilinizde özümseyin. Ben kendi adıma davranışsa! finans bölümünü okurken, pek çok soyut kavramın hem Türkçe karşılığını öğrendim hem de bunlar daha iyi oturdu. Uzun yılların akademik, düzenleyici ve piyasa gözlemcisi birikimini Yatırım El Kitabı: Sermaye Pazarları, Menkul değerlere Yatırım ve Portföy Yönetimi ile genç kuşaklara aktarmak için gösterdiği özveriye yakından tanık olduğum Prof. Dr. Mehmet Şükrü Tekbaş’ı bu eserinden dolayı kutlarım.
 

Yatırım El Kitabı isimli 596 sayfadan oluşan kitap ; Mehmet Şükrü Tekbaş tarafından yazılmış ve SCALA YAYINCILIK yayınevinin 11.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İş Hayatında Bağlılık ve Tükenmişlik pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İş Hayatında Bağlılık ve Tükenmişlik indir, İş Hayatında Bağlılık ve Tükenmişlik oku ve İş Hayatında Bağlılık ve Tükenmişlik pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yatırım El Kitabı pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.