Yaşlandım Demeyin Yaşayın Yaşlanma ve Yaşlanmanın Geciktirilmesi pdf – Yandex indir

tarafından
4
Yaşlandım Demeyin Yaşayın  Yaşlanma ve Yaşlanmanın Geciktirilmesi pdf – Yandex indir

İnsan ve insanın özellikleri.
Sağlıklı, mutlu, başarılı ve uzun yaşamın olmazsa olmazı yaşam isteğidir.
Beynimiz bizi değil, biz beynimizi yönetmeliyiz.
Yaşlanma, yaşlılığın özellikleri ve yaşlanmanın geciktirilmesi.
İnsan başlangıçtan itibaren sahip olduğu genetik yapısı ve çevresel koşulların etkileşimiyle biyokültürel yapısında inanılmaz diyebileceğimiz gelişim ve değişimler geçirerek bugünlere ulaşmıştır. Bu süreçte, bilhassa bilişsel, ruhsal ve sosyal yapısında gözlenen gelişmeler onu, canlılar aleminin biricik canlısı haline getirmiştir.
İnsan ulaştığı, deneyim, yetenek ve teknolojik düzeyiyle yaşadığı çevresel koşulları en uygun hale getirerek sağlık, mutluluk içinde, başarılı bir şekilde genetik yapısı gereği (Maksimum ömür potansiyeli), ortalama 120 yıl yaşayabilecek yapıya sahiptir.
Yaşlanma anne rahminde başlayıp, birikimli ve kompleks olaylar sonucu ömür boyu meydana gelen bir doğa olayıdır. Yaşamak yaşlanmaktır. Dünü bir daha yaşamak mümkün değildir gerçeklerini hatırımızdan çıkarmadan, strese girmeden, beynimiz bizi değil, biz beynimizi yöneterek, kaliteli uzun bir ömür yaşayabiliriz. İnsanın birlik, beraberlik içinde çözemeyeceği bir sorun yoktur. Yeter ki istesin.
Sağlık, mutluluk, başarı ve uzun bir ömür dileklerimizle.
 

Yaşlandım Demeyin Yaşayın Yaşlanma ve Yaşlanmanın Geciktirilmesi isimli 284 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Galip Akın tarafından yazılmış ve ALTER YAYINCILIK yayınevinin 07.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Yaşlandım Demeyin Yaşayın Yaşlanma ve Yaşlanmanın Geciktirilmesi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.