Yasemin Dalları pdf – Yandex indir

tarafından
16
Yasemin Dalları pdf – Yandex indir

“Server Bedi imzalı, geçmişte kaldığı sanılmış öyle romanlar söz konusu ki, her biri Peyami Safa’nın romanlarıyla yarışabilir. Örnek vermek isterim: Cumbadan Rumbaya nefis, eğlenceli, sıcacık bir Doğu/Batı tahlilidir; bu açıdan hüzünlü, ağırbaşlı Fatih-Harbiye’yle yan yana okunmalıdır.  İşin tuhafı, beylik bir melodram çerçevesinde bütünlenmiş Yasemin Dalları’nda da Doğu/Batı yine karşımıza çıkıyor. Rudyard Kipling’in öyküsü, o meçhul öykü burada aradan çekilmiş besbelli. Doğu/Batı Peyami Safa için nasıl hayatî bir meseleyse, Server Bedi de sık sık o meseleye geri döner.  Günü gününe, tefrika için belki de apar topar yazılmış Yasemin Dalları, bir yandan da 1930’lar sonrasının İstanbulu’nda iyi kötü varlıklı kesimin nasıl yaşadığının işaretleriyle dolup taşar. Bu yeni yerli kentsoylu sınıf, Peyami Safa/Server Bedi’nin kalemiyle teşrih masasına yatırılmış. Ve yer yer öylesine çarpıcı bölümler karşımıza çıkıyor ki, bugünün iddialı satış romanlarını geride bırakıyor.”  Selim İleri   Yasemin Dalları, ilk defa Cumhuriyet gazetesinde  29 Haziran-10 Ağustos 1947 tarihleri arasında,  ardından 8 Eylül-21 Ekim 1947 tarihleri arasında  Vakıt-Yeni Gazete’de tefrika edilmiştir.
 

Yasemin Dalları isimli 118 sayfadan oluşan kitap ; Peyami Safa tarafından yazılmış ve ÖTÜKEN NEŞRİYAT yayınevinin 12.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Dul Bayan Basquiat Bir Aşk Hikayesi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Dul Bayan Basquiat Bir Aşk Hikayesi indir, Dul Bayan Basquiat Bir Aşk Hikayesi oku ve Dul Bayan Basquiat Bir Aşk Hikayesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yasemin Dalları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.