Yaşam Nedir ? pdf – Yandex indir

tarafından
4
Yaşam Nedir ?  pdf – Yandex indir

Nobel fizik ödülü sahibi Erwin Schrödinger’in “Yaşam Nedir?” isimli kitabı 20. yüzyılın en önemli bilim klasiklerinden biridir. Kitap genel okur için yazılmıştır. Ancak moleküler biyolojinin doğuşu sırasında ve bunu takiben DNA’nın keşfedilmesi sürecinde bu kitabın esin kaynağı olduğu söylenmektedir.
 
Üç bölümden oluşan kitapta “Yaşam Nedir?” makalesini takiben ilkçağlardan bu yana filozofları en çok uğraştıran konulardan birinin ele alındığı “Zihin ve Madde” makalesi yer almaktadır. Klasikleşmiş bu iki makalenin ardından “Otobiyografik Denemeler” gelir. Bu bölümde okur Schrödinger’in yaşamından kesitleri takip ederek bilimsel yazılarının arka planını görebilir. 
 
Bu kitap çok yüzeyli bir mücevher gibi… birkaç saat içinde okunur; ömür boyu unutulmaz
Scientific American
 
Bu küçük kitapta Erwin Schrödinger yaşamın sırlarını çözmeye çalışan bir bilimcinin karşılaştığı büyük kavramsal meseleleri açıklıkla ve özlü bir biçimde anlatıyor. Bütün öğrenciler bu kitabı okumalıdır.
Paul Davies
 

Yaşam Nedir ? isimli 248 sayfadan oluşan kitap ; Erwin Schrödinger tarafından yazılmış ve PAN YAYINCILIK yayınevinin 22.01.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Yaşam Nedir ? pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.