Yargı Etiği Açısından Tarihte Ünlü Davalar pdf

Yargı Etiği Açısından Tarihte Ünlü Davalar pdf

İnsanlık tarihi, haksızlık, hukuksuzluk, adaletsizlik ve acılarla doludur. Ortaçağ boyunca enkizisyon mahkemelerinin masum insanlara yaşattığı vahşet halâ unutulmamıştır. Bu kitap insanlığın yetiştirdiği başlıca mümtaz kişilerin, filozofların, bilginlerin, düşünce fedailerinin, özgürlük şehitlerinin acı hikayelerini dile getirmektedir. Sokratesler, Galileolar, Brunolar, Jeanne d’Arclar, Dreyfuslar ve diğerleri siyasi ve dini gücün yönlendirdiği bağımlı, önyargılı, gayri adil yargılamaların kurbanlarından bazılarıdır. Bu kitap önyargılı, taraflı, gayri adil ve politik yargılamaya bir başkaldırı kitabıdır…
 

Yargı Etiği Açısından Tarihte Ünlü Davalar isimli 392 sayfadan oluşan kitap ; A. Can Tuncay tarafından yazılmış ve BETA BASIM YAYIM yayınevinin 29.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Vergi Hukuku ve Türk Vergi Sistemi Temel İlke Esaslar, Vergileme ve Vergiler Hukuku, Uygulama Örnekleri pdf başlıklı makalemizde Uygulama Örnekleri indir, Uygulama Örnekleri oku ve Uygulama Örnekleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yargı Etiği Açısından Tarihte Ünlü Davalar pdf - PDF indir