Yapacak Bir Şey pdf – Yandex indir

Yapacak Bir Şey pdf – Yandex indir

Yapacak Bir Şey
 
Pandemiyle birlikte kendimize döndüğümüz bu zamanlarda, derinlere gömdüğümüz hangi taraf larımızla yeniden tanışıyoruz? Ayrıcalıklarımızı hangi noktaya kadar koruyabileceğiz? Bir anda ortaya çıkan devasa boş zamanlarla ne yapacağız? Bu yepyeni koşullarda doğan ilişki biçimleri bize neler öğretiyor? Çektiğimiz sıkıntıları başkalarıyla karşılaştırmanın bir anlamı var mı? Virüs mü daha kötü, yoksulluk mu yoksa ırkçılık mı? Eski biz olabilecek miyiz?
İlk romanı İnci Gibi Dişler’den bu yana adından övgüyle söz ettiren bol ödüllü yazar Zadie Smith, Yapacak Bir Şey’de, tüm dünyanın hazırlıksız yakalandığı küresel salgının ilk dönemlerinde hemen herkesin aklını kurcalayan sorulara yanıt arıyor. Smith, akıcı, yalın üslubuyla sakınmadan ortaya koyduğu endişeleri, sabırsızlıkları, bencillikleri ve ayrıcalıklarıyla okuruna çok öznel bir yerden ayna tutuyor. Bunu yaparken de okurunun dünyada olup biteni, merhamet duygusunu kaybetmeden gözden geçirebilmesi için etraflıca düşünülmüş bir perspektif sunuyor.
Zadie Smith’in pandemiyle başlayıp George Floyd’un öldürülmesiyle son bulan dönemin ona hissettirdiklerini aktardığı bu küçük kitap, toplumsal hafızanın kaydını tutması açısından da kıymetli. 
 

Yapacak Bir Şey isimli 88 sayfadan oluşan kitap ; Zadie Smith tarafından yazılmış ve EVEREST YAYINLARI yayınevinin 11.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İnebahtı Deniz Savaşı - Kılıç Ali Reis / Mavi Vatan Serisi 4 pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İnebahtı Deniz Savaşı - Kılıç Ali Reis / Mavi Vatan Serisi 4 indir, İnebahtı Deniz Savaşı - Kılıç Ali Reis / Mavi Vatan Serisi 4 oku ve İnebahtı Deniz Savaşı - Kılıç Ali Reis / Mavi Vatan Serisi 4 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yapacak Bir Şey pdf – Yandex indir - PDF indir