Yanık Dere 1915 Erzurum pdf – Yandex indir

tarafından
4
Yanık Dere  1915 Erzurum pdf – Yandex indir

Çıkarılacak sonuç açıktır: Suskunluk işe yaramamaktadır. Eğer aksi ispatlanmazsa, tarihî yalancılar kendilerini sürdüreceklerdir.”
İşte susmayan, gerçeği, Ermeni zulüm ve vahşeti ile Ermenilerin Türklere uyguladığı soykırımı anlatan son kitaplardan biri, Mehmet Dağıstanlı’nın yazdığı tarihî belgesel özellikte olan YANIK DERE ERZURUM adlı romandır.
Prof. Dr. Mehmet Metin KARAÖRS
 
Mehmet Dağıstanlı Erzurumlu bir yazarımız. 1914-1918 yılları arasında, Rus ordularıyla birlikte bölgeye gelen Ermeni çete ve askerlerinin yaptığı kıyımı, çok canlı bir anlatımla günümüze taşıyor. Öte yandan, aynı bölgede bin senedir bir arada sorunsuz yaşamayı başarmış olan bu iki halkın nasıl birbirlerine düşürüldüğünü arı bir dille günümüze aktarıyor. Mutlaka okunması gereken bir roman.
Doç.Dr. Orhan Çekiç
 
“Yanık Dere” Romanının Yazarı Dağıstanlı’yı Kutlarım.
Çok önemli bir konuyu büyük bir emekle belgesel roman olarak yazıp dünya kamuoyuna sunan Mehmet Dağıstanlı’yı kutlarım. Romanın bir an önce İngilizceye çevrilerek Avrupa Parlamentosu üyelerine ve benim de geçmişte görev aldığım Avrupa Konseyi Parlamentosu üyelerine, ayrıca tüm dünya meclis ve senato üyelerine ve uluslararası kuruluşlara dağıtılarak onların da okumasının sağlanmasını önemsiyor ve romanın okunmasıyla da batılı okurlara gösterilmek istenen tarihî hataların gerçek yönlerinin anlaşılarak, lehimize dönmesine katkısı olacağına bütün kalbimle inanıyorum. Bu vesileyle elimden gelen desteği vermeye hazır olduğumu bildirmek istiyor, Dağıstanlı’yı tebrik ediyorum.
Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı
 

Yanık Dere 1915 Erzurum isimli 818 sayfadan oluşan kitap ; Mehmet Dağıstanlı tarafından yazılmış ve ANATOLİA KİTAP yayınevinin 31.08.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Yanık Dere 1915 Erzurum pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.