Yalın Tutku pdf – Yandex indir

Yalın Tutku pdf – Yandex indir

İsimsiz bir anlatıcı, evli ve yabancı bir adam, her şeyi tüketen bir tutku, saplantıya dönüşen bir aşk… Ernaux ispatsız, sade üslubuyla, cinsellik temelinde kurulan bu ilişkinin dinamiklerini, tutkunun tuzağına düşmüş kalbin arzularını, beklentilerini, arzulanan erkeğin varlığıyla özdeşleşmedikçe katlanılabilir olmaktan çıkan günlük işleri, sıradan olayları bütün içtenliğiyle, cesurca ortaya koyuyor.
 
Yalın Tutku, hangi toplumsal konuma ait olursa olsun, tutkunun insanları nasıl ele geçirebileceğini, kişinin iradesini nasıl hiçliğe indirgeyip körleştirebileceğini anlatan, nadir görülecek türden bir yüzleşme deneyimi.
 
“Fransız edebiyatının en önemli yapıtlarından birinin yazarı olan Annie Ernaux’nun eseri yıkıcı olduğu kadar güçlü, öfkeli olduğu kadar da incelikli.”
Édouard Louis
 
“Basit açıklamalara kafa tutan tutkulara adanmış bir eser.”
The New York Times  
 
#fransızedebiyatı #kadınyazını #kadınerkekilişkileri #tutku #aşk #bağımlılık
 

Yalın Tutku isimli 56 sayfadan oluşan kitap ; Annie Ernaux tarafından yazılmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 11.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Artamonov Ailesi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Artamonov Ailesi indir, Artamonov Ailesi oku ve Artamonov Ailesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yalın Tutku pdf – Yandex indir - PDF indir