Yabancılara Türkçe Öğretiminde Okuma Metinleri ve Yardımcı Okuma Kitapları pdf – Yandex indir

tarafından
22
Yabancılara Türkçe Öğretiminde Okuma Metinleri ve Yardımcı Okuma Kitapları pdf – Yandex indir

Dil öğretiminin temelinde metin vardır. Öğretilmek istenen dil, metin içinde bir bağlam oluşturacak şekilde işlenir. Böylece dil öğretimi kendi doğal yapısı içinde, ezbere dayanmadan yapılandırılarak öğretilir.
Yabancı dil öğretiminde, ana dil öğretiminden farklı olarak, öğrenilecek dilin doğal yaşam alanı içinde bulunulmaz ve öğrenecek kişiler doğal yoldan dil becerileri geliştirmemiştir. Bu durumda, yabancı dil öğretimi için okuma metinleri ve yardımcı okuma kitaplarının hayatî bir önem taşıdığı görülür. Yabancılara Türkçe Öğretiminde, Türkçe ile ilk defa karşılaşan yabancı için metin ve okuma kitabının önemi büyüktür. Türkçe öğrenen yabancıya, Türkçenin farklı biçimlerde kullanımını göstermek ancak okuma metinleri ve yardımcı okuma kitapları ile mümkündür. Bu kitapta, okuma metinleri ve yardımcı okuma kitaplarında bulunacak nitelikler belirlenmeye çalışılmış ve ortaya konan niteliklerle okuma metinleri ve yardımcı okuma kitapları hazırlama çalışmalarına katkıda bulunulması hedeflenmiştir.
 

Yabancılara Türkçe Öğretiminde Okuma Metinleri ve Yardımcı Okuma Kitapları isimli 194 sayfadan oluşan kitap ; Pınar Şimşek tarafından yazılmış ve PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 26.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan 4+5+6 Yaş Dikkat ve Zeka Geliştirme Seti (5 Kitap) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde 4+5+6 Yaş Dikkat ve Zeka Geliştirme Seti (5 Kitap) indir, 4+5+6 Yaş Dikkat ve Zeka Geliştirme Seti (5 Kitap) oku ve 4+5+6 Yaş Dikkat ve Zeka Geliştirme Seti (5 Kitap) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yabancılara Türkçe Öğretiminde Okuma Metinleri ve Yardımcı Okuma Kitapları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.