XII. Yüzyıl Latin Kroniklerine Göre Haçlıların Alexios Komnenos Algısı pdf – Yandex indir

XII. Yüzyıl Latin Kroniklerine Göre Haçlıların Alexios Komnenos Algısı pdf – Yandex indir

Samimi duygularla Doğu’daki Hristiyan din kardeşlerini içinde bulundukları müşkül durumdan kurtarmak ve Tanrı’ya hizmet etmek için yola çıkan Latin Katolik Hristiyanların, bilhassa kendilerini yardıma çağıran Doğu Roma İmparatoru Alexios Komnenos’tan gerekli yardımı göreceklerine ve “ortak davalarına” hizmete büyük bir gönüllülükle iştirak edeceklerine olan inançları Doğu Roma topraklarına girdikleri andan itibaren sarsılmıştır. Haçlı orduları, Doğu Roma İmparatorluğu topraklarında ilerlemeye devam ederken gördükleri muamele karşısında şaşkına dönmüştür. Alexios’un kendi İmparatorluğunun çıkarlarını korumasındaki tavrı kısa zaman içinde Haçlılarla çatışma yaşamasına yol açmıştır. Alexios Komnenos’un kardeşlik ve müttefiklikten bahseden mesajlarıyla tam bir tezat oluşturan tavrı karşısında Haçlıların hissettiği hayal kırıklığı ilerleyen süreçte yaşananlarla birleşerek genelde Doğu Roma’ya, özelde ise Alexios Komnenos’un şahsına karşı açık bir öfkeye dönüşmüştür. İmparatorun, seferler sırasında imparatorluk sınırlarını koruma altına almak için aldığı önlemler ve sonrasında izlediği politika, Latin Katolik din adamlarının kroniklerindeki Alexios imajının oluşmasında belirleyici olmuştur.
 

XII. Yüzyıl Latin Kroniklerine Göre Haçlıların Alexios Komnenos Algısı isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Muhammed Bilal Çelik tarafından yazılmış ve KRİTER BASIM YAYIN DAĞITIM yayınevinin 11.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Minyatürleri ve Açıklamalarıyla Varka ve Gülşah pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Minyatürleri ve Açıklamalarıyla Varka ve Gülşah indir, Minyatürleri ve Açıklamalarıyla Varka ve Gülşah oku ve Minyatürleri ve Açıklamalarıyla Varka ve Gülşah pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

XII. Yüzyıl Latin Kroniklerine Göre Haçlıların Alexios Komnenos Algısı pdf – Yandex indir - PDF indir