Washington Kurşunları pdf – Yandex indir

tarafından
7
Washington Kurşunları pdf – Yandex indir

Washington Kurşunları, dünya halklarını boyunduruk altında tutan ABD emperyalizminin giriştiği kirli oyunları belgelere dayanarak bütün açıklığıyla sergileyen cesur bir kitap. Yazar, gazeteci ve akademisyen Vijay Prashad, yerkürenin her yerindeki devrimleri ezen, demokratik olarak seçilmiş liderlere suikastlar düzenleyen, kanlı askerî darbelere önayak olan ve kukla hükümetleri destekleyen bu süper güce yönelik güçlü ithamlarda bulunuyor.
Washington Kurşunları’nın merceği, İran’dan Güney Amerika’daki CIA destekli darbelere, Vietnam’dan Afrika’nın sömürge ülkelerinde yükselen ulusal kurtuluş savaşlarına dek hayli geniş bir coğrafyayı kapsıyor. Brezilya’da Dilma Rousseff, Bolivya’da Evo Morales hükümetlerine 21. yüzyılda yapılan darbeler, emperyalist müdahalelerin günümüzde de sürdüğünü kanıtlamakta. Vijay Prashad’ın çok sayıda belgeyle desteklediği savları inandırıcı ve etkileyici.
Washington Kurşunları, ABD emperyalizminin tarihine gömülü, dünya çapındaki direnişlerin de tarihi. Kitabın önsözünde Bolivya Eski Devlet Başkanı Evo Morales’in yazdığı gibi, “Kitleler biziz, buna inancımız tam. Ve günü geldiğinde kitlelerin kazanacağına da.
 

Washington Kurşunları isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Vijay Prashad tarafından yazılmış ve YORDAM KİTAP yayınevinin 31.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Almanlar Neden Daha İyi Yapıyor: Gelişmiş Bir Ülkeden Notlar pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Almanlar Neden Daha İyi Yapıyor: Gelişmiş Bir Ülkeden Notlar indir, Almanlar Neden Daha İyi Yapıyor: Gelişmiş Bir Ülkeden Notlar oku ve Almanlar Neden Daha İyi Yapıyor: Gelişmiş Bir Ülkeden Notlar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Washington Kurşunları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.