Walden ya da Ormanda Yaşam / Livaneli Kitaplığı pdf – Yandex indir

tarafından
5
Walden ya da Ormanda Yaşam / Livaneli Kitaplığı pdf – Yandex indir

İnkılâp Kitabevi, birbirinden kıymetli eserlerin özenli çevirileri ile Zülfü Livaneli seçkisine değer katmaya devam ediyor.
Dünya edebiyatına unutulmaz bir başyapıt armağan eden natüralist Henry David Thoreau, ömrü boyunca cevabını aradığı nasıl yaşanması gerektiği, saf mutluluğun nasıl elde edilebileceği gibi sorulara Concord’da yer alan Walden Gölü kıyısında yanıt buluyor.
Sahip olduğu tüm imkânları ardında bırakıp tamamen doğa ile iç içe bir yaşam tarzı benimseyen yazar, kendi inşa ettiği kulübede vaktini; üreterek, düşünerek, gözlemleyerek ve yazarak geçiriyor. Edindiği tüm deneyimleri, hoyrat ve bir o kadar kendine özgü diliyle, bugüne kadar kıymetini korumayı başaran bir eser olarak dünya edebiyatına miras bırakıyor.   
Walden ya da Ormanda Yaşam, günümüzün maddiyat çılgınlığına tezat biçimde, asgari hayat şartları ile en mutlu insandan daha mutlu, en varlıklı insandan daha varlıklı olabilmenin yollarını gösteriyor.
 

Walden ya da Ormanda Yaşam / Livaneli Kitaplığı isimli 336 sayfadan oluşan kitap ; Henry David Thoreau tarafından yazılmış ve İNKILAP KİTABEVİ yayınevinin 19.01.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Walden ya da Ormanda Yaşam / Livaneli Kitaplığı pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.