Vurma Avcı Ceylanımı pdf – Yandex indir

Vurma Avcı Ceylanımı pdf – Yandex indir

Folklor bir toplumun, milletin yaşayış tarzıdır. Doğumdan ölüme kadar olan maddi manevi bütün kültür birikimi folkloru oluşturur. Folklor akademik anlamda “Halk Bilimi” olarak isimlendirilir. İnsanlığın başından bu yana folklor (halk bilimi) hep vardır. Ve binlerce yıldır gelişerek, birikerek bu günlere gelmiştir. Ne yazık ki, gerek batıda gerekse bizde toplumların yaşayış tarzı olan maddi ve manevi kültür birikimlerinin büyük çoğunluğu yazılı kaynak ve belgelere dayanmadığı için günümüze ulaşamamıştır.
Konunun önemi anlaşıldıktan sonra 18.yüzyıldan itibaren batıda, 19. Yüzyıldan itibaren de bizde bu materyaller tespit edilmeye, incelenmeye başlanmış ve sözlü gelenekle topluma ulaşmış bu bilgiler kayıt altına alınmaya başlamıştır. Folklor (halk kültürü) bir toplumu bozulmadan geçmişten bu güne ve geleceğe taşıyan çok sağlam bir köprüdür.
 

Vurma Avcı Ceylanımı isimli 187 sayfadan oluşan kitap ; Ahmet Işık tarafından yazılmış ve PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 04.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Vurma Avcı Ceylanımı pdf – Yandex indir - PDF indir