Veritabanı Yönetim Sistemleri (Savaş Özdemir-Arzu Kilitci-Selçuk Alp) pdf – Yandex indir

tarafından
9
Veritabanı Yönetim Sistemleri (Savaş Özdemir-Arzu Kilitci-Selçuk Alp) pdf – Yandex indir

Yaşadığımız yüzyılda verinin ve verinin saklanmasında kullanılan veri tabanlarının önemi her geçen gün artmaktadır. Veri tabanları verinin saklanmasının yanı sıra verilerin birbirleri ile ilişkilendirilerek kişisel veya kurumsal alanda değerli bilgiye dönüştürülmesine de olanak sağlamaktadır. Bu anlamda elinizdeki kitap; veri tabanı alanında bilgi ve becerisini geliştirmek veya uzman olmak isteyenler için kişisel ve kurumsal gereksinimlere uygun veri tabanı tasarımı yapmak, SQL veri sorgulama dilinin komut ve söz dizi-mini kullanarak veri tabanı tabloları üzerinde hızlı ve dinamik sorgular geliştirmek, T-SQL’in de katkısıyla işlevsel alt programlar yazmak, veri tabanı nesnelerini yönetip ve bütünsel anlamda veri tabanı yönetimini güvenli bir şekilde yapmak isteyenler için hazırlanmıştır. Kitapta yer alan konular; Veri Tabanı Yönetim Sistemi (VTYS) bileşenleri, Veri-İlişki Modeli kullanılarak veri tasarımı, Veri-İlişki Modelinin tabloya dönüştürülmesi, normalleştirme, sorgulama, SQL Kodları, T- SQL Kodları, Veri tabanı mimarileri ve yazılımları Microsoft SQL Server ve Oracle veri tabanı ortamından örneklerle sunulmuştur. Kitap, konu başlıkları ve örnek-lerle desteklenmiş içeriğiyle; YÖK’ün lisans, ön lisans ve Mesleki Teknik Eğitim’in veri tabanı öğretim programlarıyla uyumludur. Kitapta çok sayıda gerçek yaşamla ilintili uygulama örneğine çözümleriyle birlikte yer verilmiştir. Gerçek yaşam örneklerini içeren uygulamalarla, konu anlatımlarının soyut boyutunun somutlaştırılması ve güçlendirilmesi hedeflenmiştir. Uygulamaların oluşturulmasında; öğrenen için bireysel ve aktif öğrenmeyi kolaylaştıran, yapıcı öğrenme yöntem ve stratejilerine uygun bir öğretim yolu izlenmiştir. Bu anlamda uygulamaların öğrenenin basitten karmaşığa ve yaparak-yaşayarak uygulaması ile kalıcı izli öğrenmesine katkı sağlayabilecek nitelikte olmasına özen gösterilmiştir.
 

Veritabanı Yönetim Sistemleri (Savaş Özdemir-Arzu Kilitci-Selçuk Alp) isimli 288 sayfadan oluşan kitap ; Savaş Özdemir tarafından yazılmış ve TÜRKMEN KİTABEVİ yayınevinin 06.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İçerik Pazarlama Dijital Dünyada Marka ve Hikaye Yaratma Stratejileri pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İçerik Pazarlama Dijital Dünyada Marka ve Hikaye Yaratma Stratejileri indir, İçerik Pazarlama Dijital Dünyada Marka ve Hikaye Yaratma Stratejileri oku ve İçerik Pazarlama Dijital Dünyada Marka ve Hikaye Yaratma Stratejileri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Veritabanı Yönetim Sistemleri (Savaş Özdemir-Arzu Kilitci-Selçuk Alp) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.