Veba pdf – Yandex indir

Veba pdf – Yandex indir

1893’te yayınlanan bu deneme yazısı, kitapçıların kataloglarına çok nadiren girdiğinden, uzun süre baskısı tükenmiş bir durumda kalmış ve ikinci el kopyaları tedarik etmek çok zor olmuştur. Bu sebepten, tarihi zamanlarda dünyayı harap eden gelmiş geçmiş en büyük salgın hakkındaki bu yazıyı yeniden basmak iyice düşünüldü. Konu her ne kadar hüzünlü ve melankolik bir yapıya sahip olsa da bu evrensel felaket ve geniş kapsamlı etkilerinin anlatısı dünya tarihinde önem taşımaktadır. Kara Veba’nın orijinal yayınından bu yana Hıyarcıklı veba konusuna ilgi, Hindistan’da, sebep olduğu endişe verici ölüm sebebiyle arttı ve salgınlar, Avrupanın çeşitli yerlerini tehdit etti. Bununla birlikte sağlık yetkililerinin dikkatli ilgisi son birkaç yılda ortaya çıkan tek tük vakalarla başa çıkmayı ve korkunç bir belanın yayılmasını engellemeyi başardı
 

Veba isimli 233 sayfadan oluşan kitap ; Francis Aidan Gasquet tarafından yazılmış ve GECE KİTAPLIĞI yayınevinin 06.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İkonlar (Ciltli) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İkonlar (Ciltli) indir, İkonlar (Ciltli) oku ve İkonlar (Ciltli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Veba pdf – Yandex indir - PDF indir