Uzunharmanlar’da Bir Davetsiz Misafir pdf – Yandex indir

tarafından
9
Uzunharmanlar’da Bir Davetsiz Misafir pdf – Yandex indir

“Bir o kalıyordu. Davetsiz Misafir. Eşek gözlü Leyla. O kalınca da her şeyi iyi geliyordu sana, şifâ geliyordu. Küfretmesi sevimli, şirretliği şirin, huysuzluğu hoş, kabadayılığı zarif, ölülüğü diri. Ölülüğü diri… Vallahi.”
 
Uzunharmanlar mahallesinde bir bekâr evi kiralayan Musa daha ilk geceden dehşete düşer. Gaipten sesler gelmekte, odalar kendiliğinden aydınlanıp kararmaktadır. Burası bir perili evdir galiba! Ancak… Eğer hakikaten perili evse, mutlaka iyilik perilerinin merkezidir. Çünkü gaipten yalnızca ses değil; çörek, börek, turşu, çay, temiz çamaşır, hatta tamirci bile gelmektedir. Ne yapacağını bilemeyen Musa, bir yandan olan biteni anlamaya çalışırken öbür yandan mahalle halkıyla tanışır. Üç kuşaktan doğma büyüme Ankaralı “Erzurumlu Teyze” ve kahverengi horozu Rıza, ürkütücü ev sahibi Beyabi, komşunun koca bekleyen kızı Aylin, “baba adam” Kaportacı Kirkor, 7×24 burun karıştırma kapasitesine sahip küçük Kemal, adı var kendi yok gizemli kadın Aspendos… Derken ortaya bir gizemli kadın daha çıkar ve Musa’nın kafası büsbütün karışır…
 
Uzunharmanlar’da Bir Davetsiz Misafir Sezgin Kaymaz’ın ilk kitabı. Yer yer komik, baştan sona eğlendirici bir roman.
 

Uzunharmanlar’da Bir Davetsiz Misafir isimli 304 sayfadan oluşan kitap ; Sezgin Kaymaz tarafından yazılmış ve İLETİŞİM YAYINLARI yayınevinin 16.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Prof. Dr. Ali Sevim Anısına pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Prof. Dr. Ali Sevim Anısına indir, Prof. Dr. Ali Sevim Anısına oku ve Prof. Dr. Ali Sevim Anısına pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Uzunharmanlar’da Bir Davetsiz Misafir pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.