Uzak Dağlar ve Hatıralar pdf – Yandex indir

tarafından
6
Uzak Dağlar ve Hatıralar  pdf – Yandex indir

Orhan Pamuk’un resimli ve özel hatıra defterlerinden seçmeler…
 
Orhan Pamuk, on dört yıldır her gün küçük not defterlerine notlar alıyor ve resimler yapıyor. Pamuk sayfalarda günlük hayatını, güncel gelişmeleri, duygularını, yazmakta olduğu romanların sorunlarını anlatıyor ve tartışıyor. Bazan roman kahramanlarıyla konuşuyor, bazan bir rüyasını ya da bir yolculuğu anlatıyor, bazan da manzara resmi ya da mutluluk hakkında fikir yürütüyor. Pamuk bir sayfadaki bir resme ya da yazıya üzerinden aylar hatta yıllar geçtikten sonra yeni renkler ve kelimeler de ekliyor. Böylece defter sayfaları yazılarla renklerin ve şekillerin iç içe geçtiği ve yeni mânâların araştırıldığı yoğun, zengin ve benzersiz resimli sayfalara dönüşüyor. Pamuk defterindeki binlerce sayfadan Uzak Dağlar ve Hatıralar adını verdiği bu seçkiyi düzenlerken, özel bir hatırası olan bir rüya üzerinden hayatını bütün açıklığıyla hem kelime hem de resim olarak ortaya koyuyor.
 
Bu kitap Pamuk’un okurlarınca bilinmeyen-günce tutan ressam yanını, günlük hayatını, şaşırtıcı hayallerini ve deneyimlerini okura ulaştıracak ve dünyaca ünlü yazarı bir insan olarak tanımamıza ışık tutacak.
 
“Orhan Pamuk’un çılgınlığında deha var.”
Umberto Eco
 

Uzak Dağlar ve Hatıralar isimli 400 sayfadan oluşan kitap ; Orhan Pamuk tarafından yazılmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 26.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Beşinci Kat pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Beşinci Kat indir, Beşinci Kat oku ve Beşinci Kat pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Uzak Dağlar ve Hatıralar pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.