Üstad pdf – Yandex indir

tarafından
3
Üstad pdf – Yandex indir

CÜRETKÂR, DERİNLİKLİ VE son derece ZEKİCE YAZILMIŞ BİR ROMAN.
The GUARDIAN
 
İç Savaş’tan yirmi yıl önce Amerika’nın en entelektüel ailelerinden birinde doğar Henry James. Hem İç Savaş’tan uzak kalma hem bulunduğu ortamla uyumsuzluğu onu Avrupa’ya sürükler. Paris, Roma, Venedik ve Londra’da ayrıcalıklı sanatçıların ve yazarların dünyasına girer. Yapıtlarında insan ilişkilerinin inceliklerine ve psikolojik derinliklere ışık tutan büyük yazar Henry James, sanatında yaşadığı başarısızlığın ardından içine düştüğü kriz döneminde, İngiliz taşrasındaki bir malikâneye çekilir. Artık hayatını gözden geçirecek ve büyük yapıtlarını peş peşe vermeye başlayacaktır. İngiliz edebiyatının belki de en büyük üstadının karizmatik sanatçı kişiliğinin ayrıntıları, yalnızlığı, arzuları, umutları ve çaresizliği biyografik gerçeklere uygun olarak, bir başka büyük sanatçının yaratıcılığıyla, ışıl ışıl bir dille yorumlanıyor, aydınlanıyor. Tóibín’in çizdiği Henry James portresinin duygusal yoğunluğu, yüreğinin sesine kulak tıkayan, çoğu arkadaşından, ailesinden bile kendini esirgeyen yazarın ikilemini, tutkulu hayallerini kendi kırılganlığıyla uzlaştıramamasını kusursuz aktarıyor.
Colm Tóibín’in ikinci kez Booker adayı olmasını sağlayan, yayımlandığı yıl Los Angeles Times tarafından yılın kitabı seçilen, hem Lambda hem de Stonewall ödüllerini kazanan, 2005’te Fransa’da En İyi Yabancı Kitap Ödülü’nü ve 2006’da Uluslararası Dublin Edebiyat Ödülü’nü kazanan Üstad yeni çevirisiyle bir yazarın kapalı dünyasını merak edenler için incelikli bir roman
 

Üstad isimli 360 sayfadan oluşan kitap ; Colm Toibin tarafından yazılmış ve SİA KİTAP yayınevinin 08.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Üstad pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.