Upanişadlar pdf – Yandex indir

tarafından
3
Upanişadlar pdf – Yandex indir

Upanişadlar, tarihi derinliklere uzanan ve insanoğlunun ruhani arayışını, evren ve varoluşun özünü sorgulayan metinlerle dolu, mistik bir hazinedir. “Upanişadlar” adlı bu değerli kitap, Swami Paramananda’nın, kadim Doğu bilgeliğini modern okuyucuyla buluşturmak adına yaptığı emsalsiz bir çalışmayı temsil eder. Swami, 1913 ve 1914 yıllarında yazmaya başladığı ve bu süre zarfında “Doğu’nun Mesajı”nda kademeli olarak yayımlanan bu metinlerle, sadece entelektüel bir bilgilenme sunmakla kalmayıp, aynı zamanda okuyucularını, bu kadim metinlerin ruhani derinliklerine de davet eder. Swami, Sanskritçe metni modern zihinler için erişilebilir kılmak, anlaşılmaz ve kafa karıştırıcı olabilecek elementleri sadeleştirmek ve yine de dizelerin ritmini ve arkaik gücünü korumak amacıyla büyük bir titizlikle çeviri yapmıştır.
Bu kitapta yer alan Upanişadlar – İsa, Katha ve Kena – sizleri, sadece tarihsel ve kültürel bir seyahate değil, aynı zamanda içsel bir keşfe de çıkarıyor. Swami’nin yalnızca bilim adamı titizliği ile değil, aynı zamanda bir bhakta (adanmış) olarak derin saygı ve coşkusuyla yaklaştığı bu çeviri, metinlere dair sadece entelektüel bir anlayış değil, aynı zamanda onların içerdiği derin spiritüel mesajları da size ulaştırmayı amaçlıyor. “Upanişadlar: Kadim Bilgeliğe Yolculuk” size, evrenin ve kendi varoluşunuzun sırlarını anlama yolculuğunda eşsiz bir rehber olacak. Hem ruhani arayış içinde olanlar, hem de felsefi ve teolojik metinlere ilgi duyanlar için mükemmel bir eser olan bu kitap, sizi, öz-benliğin ve evrenin sırlarını araştırma sürecine çekecek. Sizleri, mistisizmin, filozofinin ve ruhani bilgeliklerin bu kucak açıcı dünyasını keşfe davet ediyoruz. Upanişadların sırlı dünyasında sizleri nelerin beklediğini görmek için bu eşsiz yolculuğa katılın!
 

Upanişadlar isimli 88 sayfadan oluşan kitap ; Swami Paramananda tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 09.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Upanişadlar pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.