Unuttuğun Zaman Hatırlanırsın pdf – Yandex indir

Unuttuğun Zaman Hatırlanırsın pdf – Yandex indir

Gerçeklerden hiçbir zaman sakınma. Yalanlar başka. Yalanların en büyük sorunlarından biri; her zaman, her yerde, yeniden bir yalana mahkûm olmasıdır. Hayatınızı, nasip ve nimetlerinizi imkânsızlıklar içinde aramayın. Nimetler ve saadetiniz, gücünüze muhtaçtır, olan biten ne varsa, fırsatlarınıza dönüşür çünkü insanın bildiği ne varsa bilmedikleriyle sınanıyor. Gitmem dediğin yere nasıl defalarca dönüyorsan bittim dediğin yerde de bitmiyorsun. Çok uzun zaman oldu, hiçbir şeye şaşırmayalı. Kimseye hiçbir şeyi nasıl hor görmüyorsam, her şeyi de hoş göreceğim diye bir şey yok. Yaşadığımız dönem ve çağ çok tuhaf. Sonundan başına baktığında bazı şeyler başından beri yarım kalmış, hep bir şeyler eksik ya da tamamı bu kadarmış. Hayatın içinde, içinden geçemediğin hiçbir sınavın dışına çıkamazsın. İlahi adalet böyledir bazen. Kimsenin birazı kimseye nasıl yetmiyorsa, yalnız kalmak, yanlış bir yerde kalmaktan daha doğruysa zamana zaman tanımak da sabır göstermenin kabullenmekten geçtiğinin farkındalığıdır. Çoğu zaman konuşmaktan ziyade, unuttuğun zaman hatırlanırsın.
O kadar söz varken, susmayı öğrenirsin. Bir tane tohuma bin katını verebilen Allah var. Farkındasın değil mi? Sen kendine verebileceğin en güzel hediyesin.
 

Unuttuğun Zaman Hatırlanırsın isimli 224 sayfadan oluşan kitap ; Mustafa Özkan tarafından yazılmış ve OLİMPOS YAYINLARI yayınevinin 23.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Annemin Sesi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Annemin Sesi indir, Annemin Sesi oku ve Annemin Sesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Unuttuğun Zaman Hatırlanırsın pdf – Yandex indir - PDF indir