Uluslararası Hukukta ve Mülteci Hukukunda İnsan Ticareti Suçu pdf – Yandex indir

tarafından
7
Uluslararası Hukukta ve Mülteci Hukukunda İnsan Ticareti Suçu pdf – Yandex indir

İnsan ticareti karmaşık bir konu olmasına rağmen, insan ticareti mağdurlarına yardım etmek ve dünya çapındaki bu yaygın durumla mücadele etmek için uluslararası yasal araçlar uygulanmaktadır. Uluslararası hukuk, insan ticaretiyle mücadelede güçlü bir kanaldır. Hem suçun önlenmesi hem de savunmasızlığın azaltılması, insan ticaretiyle mücadelede geçerli olması gereken yaklaşımlardır ve her biri politika ve program planlamasında farklı dinamikler gerektirir. Aynı zamanda güvenlik açıklarına odaklanmak, insan ticaretini önleme politikalarının insan hakları bileşenini geliştirecektir. Suçu önlemenin geleneksel tanımları, insan ticaretinde risk unsurlarını azaltmaya odaklanarak insan ticaretiyle mücadele politikalarının geliştirilmesine katkıda bulunabilir. Teorik olarak önleme, bireyleri insan ticaretine maruz kalmaya karşı savunmasız hale getiren faktörleri azaltarak insan ticaretini meydana gelmeden önce ortadan kaldırmayı amaçlamalıdır. Bir suç eylemi olarak insan ticareti, hukukun üstünlüğünü ihlal eder, ulusal yargı yetkilerinin bulunduğu alanları ve uluslararası hukuku tehdit eder. Yasal mevzuatın geliştirilmesi caydırıcılığı artıracaktır.
Bu kitapta Uluslararası Hukukta insan ticaretinin kavramsal ve hukuki çerçevesi, tanımı, sınırları, bölgesel ve uluslararası sözleşmelerin getirdiği yükümlülükler, devletin bu konuda sorumluluğu, geri gönderme ve çözüm yolları, etkili bir ceza adaleti müdahalesi bağlamında devletin sorumluluğu, insan ticareti mağdurlarının ve yeniden insan ticareti mağduru riski altında bulunan kişilerin uluslararası mülteci korumasından yararlanma hakları ve insan ticareti konusunda uluslararası ceza hukuku ve mülteci hukukunun kesişim noktaları analiz edilmiştir.
 

Uluslararası Hukukta ve Mülteci Hukukunda İnsan Ticareti Suçu isimli 468 sayfadan oluşan kitap ; Doç. Dr. Sibel Safi tarafından yazılmış ve LEGAL YAYINCILIK yayınevinin 13.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İntihara Yönlendirme Suçu pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde İntihara Yönlendirme Suçu indir, İntihara Yönlendirme Suçu oku ve İntihara Yönlendirme Suçu pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Uluslararası Hukukta ve Mülteci Hukukunda İnsan Ticareti Suçu pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.