Ulusal Marşların Duygusal Dili : Türkçe-İngilizce ve Yerel Dillerde Bir Antoloji : Emotional Language Of National Anthems: An Anthology in Turkish-English and Regional Dialects pdf – Yandex indir

tarafından
15
Ulusal Marşların Duygusal Dili : Türkçe-İngilizce ve Yerel Dillerde Bir Antoloji :  Emotional Language Of National Anthems: An Anthology in Turkish-English and Regional Dialects pdf – Yandex indir

Karşılaştırmalı politika alanının meşhur yazarlarından Michael G. Roskin, “Bir ülkeyi tam anlamıyla anlayabilmek için, bir kimsenin onun sembollerini, bunların tarihsel kökenlerini ve bugünkü çağrışımlarını bilmesi gerekir” (2013: 12) der. Elinizdeki bu kitap, ulusal semboller denilince ilk akla gelenlerden olan ulusal marşlarla, sizleri buluşturmayı amaçlamıştır. Bu marşları okurken; hem farklı ülkelerin tarih algıları ve tarihlerindeki önemli olaylar hakkında, hem de bu ulusların korkuları, coşkuları, sevinçleri, travmaları, önem verdikleri değerler hakkında fikir sahibi olacaksınız. Değişik ulusların varoluş mücadelelerini ve bu mücadelede ön plana çıkan tutumlarını ve duygularını da öğrenme şansı elde edeceksiniz.
Ama her şeyden çok bu kitabın okuyucusuna, farklı devletlerin vatandaşları olsak da, aynı göğün altında yaşayan insanlar olarak birbirimizin duygularını anlamada farklı bir bakış açısı kazandırmasını tüm kalbimle dilerim.

Hayriye Asena DEMİRER     İstanbul, 2021
 

Ulusal Marşların Duygusal Dili : Türkçe-İngilizce ve Yerel Dillerde Bir Antoloji :
Emotional Language Of National Anthems: An Anthology in Turkish-English and Regional Dialects isimli sayfadan oluşan kitap ; Mustafa Bahrettin Demirer tarafından yazılmış ve İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ YAYINLARI yayınevinin 18.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bak Hele pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Bak Hele indir, Bak Hele oku ve Bak Hele pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ulusal Marşların Duygusal Dili : Türkçe-İngilizce ve Yerel Dillerde Bir Antoloji : Emotional Language Of National Anthems: An Anthology in Turkish-English and Regional Dialects pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.