Üçüncü Yol pdf – Yandex indir

tarafından
5
Üçüncü Yol pdf – Yandex indir

Bu kitap ne ilmi ne de akademik bir özellik taşımıyor. Yazarın bazı kavramlar üzerinde düşüncelerinin biraz da edebi bir üslup ile anlatımından ibaret metinlerden oluşmuştur. İslam inanç, ibadet, fikir, zikir siyaset, eğitim gibi hayata dair kavramları anlamsal olarak barındıran çağdaş hatta çağlar üstü bir nizamdır. Bu dinin temel kavramları tevhid, ibadet, adalet, cihad vd. yeni nesiller tarafından anlaşılması dini ve toplumsal olarak önem taşıyan temel bir olgudur.
Aile, ahlak, helal kazanç, gibi kavramlarda toplumsal hayatta hayati önem taşıyan pozitif etkenlerdir.  Müslüman toplumu ve geleceğimizi tehdit eden şirk, ateizm, deizm ve agnostizim gibi batıl kavramlar çağdaş inkâr kavramları olarak göze çarpmakta ve kitap içinde yer almaktadır. Okur bu kitapta, dereden tepeye kavramlar arsında gezinti yaparken bütün yolların İslam’la kesiştiğini sağ ve sol ideolojilerin iflas ettiği bir zaman diliminde üçüncü bir yolla tanışmanın heyecanını yaşayacaktır.
Bu yüz yıl,  hibrit ve suni etkenlerin gayri tabi formülazisyonu ile Müslümanlara bir dehşet çağını yaşattı. Artısıyla eksisiyle bu sistemin tümüyle inkâr edilmesi ve kurtarıcı namıyla takdim edilen emperyalist tüm yaklaşımlara karşı kurtuluş mücadelesi verilmesi şarttır.
 

Üçüncü Yol isimli 118 sayfadan oluşan kitap ; Mustafa Öztekin tarafından yazılmış ve ZET YAYINLARI yayınevinin 07.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Üçüncü Yol pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.