Üç Cepheye Ziyaret pdf – Yandex indir

tarafından
2
Üç Cepheye Ziyaret pdf – Yandex indir

İtilaf cephelerinde bir gezinti.
Arthur Conan Doyle’un kaleminden bir Cihan Harbi panoraması. Türkçe’de ilk kez. Üç farklı cephe. Birinci Dünya Savaşında İtilaf ordularına dair şahane bir eser.
Kuzey İtalya Alplerinden Flaman çayırlarına ve Kuzey Fransa şehirlerine. Cephe hattında kaleme alınan bu eser Kutadgu’nun Birinci Dünya Savaşı serisinin ilk kitabı.
Arthur Conan Doyle, 1916 yılında İtalyan makamlarının ricası üzerine bir cephe ziyaretine çıkmayı kararlaştırıyor. Esaslı bir gözlem ve kıyas için yazar aynı geziyi İngiliz ve Fransız birliklerine de yapmak istiyor ve yetkili makamlar tarafından bu isteği kabul ediliyor. Bunun üzerine Doyle, 1916 yazında İtilaf devletlerinin üç farklı ordusunu ziyaret etme ve orduların durumunu doğrudan cepheden bildirme imkanına kavuşuyor.
Doyle, Üç Cepheye Ziyaret’i kaleme aldığı gezileri kapsamında İngiliz ordularını Flaman topraklarında, İtalyan ordularını Kuzey İtalya’da ve Alplerde ve Fransız ordularını Doğu Fransa’da gözlemliyor. Yazar, cephe ziyaretlerinde orduları ve cepheleri birbiriyle kıyaslıyor, savaş ortamının atmosferini ustalıkla bir biçimde okura aktarıyor. Askerlerin ruhsal durumu, cephelerin konumlanışı ve taktiksel vazifeleri, her bir birliğin kendine ait hikayeleri, teşkilatlanma becerileri, askeri kahramanlıklar, savaştan etkilenen şehirler ve köyler ve daha niceleri. Doyle bu kısa eserinde bu saydıklarımın hepsine değinmeyi başarıyor. Yazarın bu gezilerine her rütbeden asker eşlik ediyor, özellikle Fransız cephesinde savaşın seyrinde etkili generaller birlikte gezmesi Doyle’un eserine değer katıyor
 

Üç Cepheye Ziyaret isimli 80 sayfadan oluşan kitap ; Sir Arthur Conan Doyle tarafından yazılmış ve KUTADGU yayınevinin 20.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Üç Cepheye Ziyaret pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.