Türklerin Tarihi 2 Anadolu’nun Bozkırlarından Avrupa’nın İçlerine pdf – Yandex indir

tarafından
8
Türklerin Tarihi 2  Anadolu’nun Bozkırlarından Avrupa’nın İçlerine pdf – Yandex indir

ANADOLU’NUN BOZKIRLARINDAN
AVRUPA’NIN İÇLERİNE
Türkler tarihin her safhasında görünen, tarihi inşa eden kavimlerden biridir. Bugünkü medeni dünyada hiçbir eski dünya kavmi ve ülke yoktur ki Türkler olmadan tarihini yazabilsin. Mutlaka, Türkleri ve Türk tarihini bilmek zorundadır ki kendi tarihini anlayabilsin.”
İlber Ortaylı
Türklerin Tarihi kitabında Marmara’da küçük bir beylik olarak doğan, gelişen ve kuruluşunun üzerinden 150 yıl geçmeden Balkanlar’da ve Ege’de hâkimiyet tesis eden, Akdeniz dünyasının son muhteşem imparatorluğu olan Türk İmparatorluğu’nun üç kıtaya yayılmasına şahitlik edeceksiniz. 
Sultanü’l-Berreyn ve Hakanü’l-Bahreyn (İki Karanın ve İki Denizin Hükümdarı) olan Fatih Sultan Mehmed gibi bir Rönesans hükümdarının dünyasına eşlik ederek; Türk tarihinin büyük asrı, dünya tarihinde birçok değişime neden olan 15. yüzyılın bilinmeyenlerini öğreneceksiniz… 
Bugün Avrupa, Balkanlar, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da, sayıları yirmiyi aşan çeşitli dil, din, ırk ve siyasal rejime sahip ülkenin ortak tarihini okuyacaksınız.
Hepsi birbirinden değerli Türk sultanların başarılarını görecek; harp teknikleri Rönesans kadar Asyai Türk tekniklerine de dayanan dünyanın en güçlü ordusunu tanıyacak ve kısa sürede Üçüncü ve son Roma İmparatorluğu’nun nasıl kurulduğuna şahitlik edeceksiniz.
Anadolu’nun bozkırlarından Avrupa’nın içlerine, İlber Ortaylı’nın satırları arasında dolaşmak isteyen her yaştan okurun zevkle okuyacağı bir başucu kitabı…
 

Türklerin Tarihi 2
Anadolu’nun Bozkırlarından Avrupa’nın İçlerine isimli 240 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. İlber Ortaylı tarafından yazılmış ve KRONİK KİTAP yayınevinin 08.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Şu Diktatörler Ne Yer Ne İçer? pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Şu Diktatörler Ne Yer Ne İçer? indir, Şu Diktatörler Ne Yer Ne İçer? oku ve Şu Diktatörler Ne Yer Ne İçer? pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Türklerin Tarihi 2 Anadolu’nun Bozkırlarından Avrupa’nın İçlerine pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.