Türklerin Kökeni pdf – Yandex indir

tarafından
83
Türklerin Kökeni pdf – Yandex indir

Doç. Dr. Osman Karatay son yıllarda eski Türklükle ilgili araştırmaları en ileriye taşıyan bilim adamımız.

Geleneksel bilim düşüncesini sorgulayarak, yorumları değil kaynakların kendini okuyarak ve bütün dünyanın aksine batıdan doğuya doğru bakarak yepyeni sonuçlara ulaştı.

· Türk anayurdunun bugünkü Başkırdistan çevresinde olduğunu gösterdi.

· Çok söylenen ama çerçevesi kurulamayan Sümer bağlantısını bu bölge üzerinden kurdu.

· Ergenekon hadisesinin tarihlemesini ilk kez o yaptı.

· Karadeniz kuzeyindeki Türklüğün eskiliğini yine ondan okuduk.

· Oğuz Han’ın doğuda yaşamış bir Hun değil, batıda yaşamış bir Saka kağanı olduğunu gösterdi.

· Macarca ve Moğolcanın Türkçeyle ilgisi konusunda hakim görüşlerin zayıflığını ortaya koydu ve Avrasya’nın eski çağlarıyla ilgili başka yanlışları ifşa etti.

· Eski Türklerin tipiyle ilgili tespitleri ise bütün bildiklerimizi alt üst ediyor.

Bu kitap, yazarın daha önce Hırvat Ulusunun Oluşumu (2000), İran ile Turan (2003) ve Bey ile Büyücü (2006) adlı kitaplarında dile getirilen ayrıntıların son beş yılda ulaşılan yeni sonuçlarla harmanlanmasından oluşuyor ama önceki kitaplar kesinlikle tekrar edilmiyor. Yeni araştırmalar eski kitaplardaki sonuçları doğruladıkça, hepsinin tek bir eserde toplanması gerekmiştir. Türklerin Kökeni engin bir birikimin ve gece gündüz süren çalışmaların ürünüdür.
 
 

Türklerin Kökeni isimli 336 sayfadan oluşan kitap ; Osman Karatay tarafından yazılmış ve KRİPTO BASIN YAYIN yayınevinin 19.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Moğol – Rus İlişkileri (1223-1341) pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Moğol – Rus İlişkileri (1223-1341) indir, Moğol – Rus İlişkileri (1223-1341) oku ve Moğol – Rus İlişkileri (1223-1341) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Türklerin Kökeni pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.