Türkiye’nin Halk Müziği Makamları pdf – Yandex indir

tarafından
27
Türkiye’nin Halk Müziği Makamları pdf – Yandex indir

Bu kitap Anadolu ve Trakya’nın dört bir yanında yıllar süren alan araştırmaları sonucunda elde edilen ses malzemesi üzerine bina edilmiştir. Kitapta halk müziği makamlarının yapısı ve ses nitelikleri birçok açıdan ele alınmış ve Türkiye’deki halk müziklerinin bir tür gen haritası ortaya çıkartılmıştır. 
Makam müziği geleneğini, İç Asya’dan başlayıp tüm Akdeniz havzasını kapsayacak biçimde geniş bir coğrafya üzerinden ele almanın gereğini vurgulayan bu çalışmada,  “makam koridoru”, “ses/üslûp bölgeleri”  ve “ses havuzu” gibi yeni ve özgün kavramların kullanılmasına özen gösterilmiştir. Genelde makam geleneği, özelde de Anadolu’da müzikleri makam esasına dayanan toplulukların ses kültürleri ilk kez bu denli geniş kapsamlı ve özel bir metodolojiyle ele alınmıştır.
Bu kitap, öncelikle makam konusunda yapılmış çalışmaları yeniden ele almanın gerekliliğini vurgulamaktadır. Hem  Türkiye’de hem de Türkiye dışında makamlar üzerine çalışanlara yeni bir bakış açısı sunmakta ve bunun ışığı altında yeni bir çalışma yöntemi önermektedir. 
 

Türkiye’nin Halk Müziği Makamları isimli 304 sayfadan oluşan kitap ; Melih Duygulu tarafından yazılmış ve PAN YAYINCILIK yayınevinin 27.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Şan için Piyano Eşlikli Türküler pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Şan için Piyano Eşlikli Türküler indir, Şan için Piyano Eşlikli Türküler oku ve Şan için Piyano Eşlikli Türküler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Türkiye’nin Halk Müziği Makamları pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.