Türkiye’de Vergi Optimalitesi: Laffer Teoreminin Geçerliliği pdf – Yandex indir

tarafından
11
Türkiye’de Vergi Optimalitesi: Laffer Teoreminin Geçerliliği pdf – Yandex indir

Kamu ekonomisinin temel konularından birisi olan vergi sisteminin, vergilemede arzu edilen adalet, etkinlik, minimum maliyet gibi nitelikleri dengeleyici bir şekilde tasarlanması amaçlanmaktadır. Bu niteliklerin bir veya birkaçının analiz edilmesinin bir yolu da “optimal vergileme” olarak bilinen bir araştırma alanıdır. 1970’li yılların başında yeni ve verimli bir alan olarak ortaya çıkan ve günümüzde tartışılmaya devam eden optimal vergileme metodolojisi, vergi politikalarının amaçlarını netleştirmeyi ve vergi araçlarının ekonomik özelliklerini anlamaya önemli ölçüde katkıda bulunan ve vergilemede hüküm süren normatif bir yaklaşımdır. Bu kapsamda çalışmada Türk vergi sistemi, optimal kriterlere göre değerlendirilmiş ve Türkiye’de Laffer eğrisinin geçerliliği ampirik olarak test edilmiştir.
 

Türkiye’de Vergi Optimalitesi: Laffer Teoreminin Geçerliliği isimli 309 sayfadan oluşan kitap ; Gamze Çimen tarafından yazılmış ve ON İKİ LEVHA YAYINCILIK yayınevinin 15.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Genel Hukuk Bilgisi pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Genel Hukuk Bilgisi indir, Genel Hukuk Bilgisi oku ve Genel Hukuk Bilgisi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Türkiye’de Vergi Optimalitesi: Laffer Teoreminin Geçerliliği pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.