Turkısh Cuısıne Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı İngilizce pdf

Turkısh Cuısıne Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı İngilizce pdf

Türk mutfağı kırsaldan saraya uzanan, başlangıçtaki yaratıcılığını kaybetmeden, yeni dokunuşlarla zenginleşen, sarayın çok kültürlü yapısı ile toplumun etnik yapısını aynı potada birleştiren, çok büyük ve hoşgörülü bir sentez mutfağıdır. Orta Asya ve Anadolu topraklarının sunduğu ürünlerdeki çeşitlilik, uzun bir tarihsel süreç boyunca birbirinden farklı birçok kültürle yaşanan etkileşim, Selçuklu ve Osmanlı gibi imparatorlukların saraylarında gelişen yeni tatlar, mutfak kültürümüzün yeni yapısını kazanmasında rol oynamıştır. Türk Mutfağı, çeşit zenginliği ve damak tadına uygunluk yönünden olduğu kadar birçok yemek ve yiyecek türü ile sağlıklı ve dengeli beslenmeye ve vejetaryen mutfağına kaynaklık edebilecek örnekleri barındırmaktadır.
 
 

Turkısh Cuısıne Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı İngilizce isimli 431 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI YAYINLARI yayınevinin 04.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Tuz, Yağ, Asit, Isı İyi Yemek Pişirmenin İncelikleri pdf başlıklı makalemizde Asit, Isı İyi Yemek Pişirmenin İncelikleri indir ve Isı İyi Yemek Pişirmenin İncelikleri oku hakkında bilgiler verilmektedir.

Turkısh Cuısıne Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı İngilizce pdf - PDF indir