Türk Modernleşmesi ve Nurettin Topçu pdf – Yandex indir

tarafından
16
Türk Modernleşmesi ve Nurettin Topçu pdf – Yandex indir

Topçu, Rönesans’ın Avrupa medeniyetini yeniden inşa ettiğini ve yıkılmış bir toplumu ayağa kaldırdığını düşünür. Bu bağlamda Türkiye’de de bir Rönesans yapılması gerektiğini vurgular. Ona göre yapılacak olan Rönesans ile Türk-İslam toplumları da aynı şekilde ayağa kalkacaktır. Bu Rönesans, aşk, aklın saltanatı, hür düşünce, edebi sanatlar, musiki, resim, heykel ve mimaride gelişme ile yapılacaktır. Mimar Sinan ile Michelangelo arasında bağlar kurulacak, Yunus ile Delaroix, İsmail Dede ile Chopin arasında ruh birlikteliği ile sağlanacaktır. Akıl, ilim ve felsefe bu birlikteliği sağlayacak olan esas unsurlardır.
 

Türk Modernleşmesi ve Nurettin Topçu isimli 272 sayfadan oluşan kitap ; Serkan Yorgancılar tarafından yazılmış ve ÇİZGİ KİTABEVİ yayınevinin 21.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kuantum Toplumunda İnsan 3: Vatandaş Olarak İnsan pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Kuantum Toplumunda İnsan 3: Vatandaş Olarak İnsan indir, Kuantum Toplumunda İnsan 3: Vatandaş Olarak İnsan oku ve Kuantum Toplumunda İnsan 3: Vatandaş Olarak İnsan pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Türk Modernleşmesi ve Nurettin Topçu pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.