Türk Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) pdf – Yandex indir

Türk Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) pdf – Yandex indir

Kahvesini içtikten sonra saraylarından çıkıp maceralara atılan şehzadelerin, tılsımlarını gizli yerlerde saklayan iblislerin, haber getirmek için diyarlar aşan Anka kuşlarının anlatıldığı Türk Masalları bu çalışmada okurunu 17 masalla karşılıyor. Türk motiflerinin izlerinin sürülebileceği birbirinden farklı bu masallarda hem maceralar hem de unutulmuş öğütler yer alıyor. Mucizeleri hatırlatıp adaletin ilahi bir elle sunulduğuna dair inancı tazelerken Türk Masalları bize şu soruyu sorduruyor: Kurtarmak ve kurtarılmak sadece masalların doğasında mı var yoksa bir kültürün yansıması mı?
Türkolog Ignác Kúnos’un derlediği bu çalışma, masallar gibi tarihleri aşan bir kıymetle Türk okuruna değerlerini hatırlatırken modern dünyanın getirdiği değişimleri de “üzerine düşünülecekler” listesine ekliyor.
 
 

Türk Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Anonim tarafından yazılmış ve KARBON KİTAPLAR yayınevinin 07.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Ayasofya pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Ayasofya indir, Ayasofya oku ve Ayasofya pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Türk Masalları (Cep Boy) (Tam Metin) pdf – Yandex indir - PDF indir