Türk Kültüründe Gulyabani İncelemeler / İllüstrasyonlar pdf – Yandex indir

tarafından
9
Türk Kültüründe Gulyabani  İncelemeler / İllüstrasyonlar pdf – Yandex indir

Türk folklorunun en dehşet verici figürlerinden olan gulyabaninin, Doğulu ve Avrupalı demonik tasavvurları da gözetilerek, ulusal birikimimizin yarattığı halk bilgisi, klasik ve çağdaş edebiyat kaynakları ile popüler kültürde izini süren Türk Kültüründe Gulyabani, sözlü kültür ürünlerinden sinemaya ve müziğe, divanlardan, menakıpnamelerden mesnevilere sadece korku edebiyatımızın izleklerinde bilgilendirici bir okuma serüveni vadetmiyor. Ayrıca on dört illüstratörün klasik anlatılar, çağdaş uygulamalar ve kişisel-sanatsal izlenimleri üzerinden şekillenen, bir uygulamalı halk bilimi yordamı olarak “sözü görme biçimleri”nin yarattığı on yedi dehşet sahnesiyle görsel anlamda da okuru kuşatıyor. Tek başınıza, akşam vakitlerinin tekinsizliğinde okumaktan kaçınmanızı tavsiye ederiz.
 

Türk Kültüründe Gulyabani
İncelemeler / İllüstrasyonlar isimli 143 sayfadan oluşan kitap ; Mehmet Berk Yaltırık tarafından yazılmış ve ÖTÜKEN NEŞRİYAT yayınevinin 12.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Abkant Yıllar pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Abkant Yıllar indir, Abkant Yıllar oku ve Abkant Yıllar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Türk Kültüründe Gulyabani İncelemeler / İllüstrasyonlar pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.