Türk Kavramının Gelişmesi pdf – Yandex indir

tarafından
4
Türk Kavramının Gelişmesi pdf – Yandex indir

Türkler, tarihleri boyunca, başlıca, Hun, Gök Türk, Selçuklu Osmanlı çizgisinde, egemenlik anlayışı ve saltanat veraseti sistemleri bakımından kendilerine özgü karakteri korumuşlardır. Kamu hukuku açısından Türk egemenlik anlayışına göre, devlet hanedan üyelerinin ortak malıdır. Sonucuna katlanmak şartıyla, her prens hükümdara karşı isyan edebilir. Tahtı ele geçiremediği takdirde, hayatına son verilir. Hatta Osmanlılarda bir ara “nizam-ı âlem için”, taht üzerinde hak iddia etmeyenler dahi öldürülmeye başlandı. Ancak, XVII. yüzyıldan itibaren hanedan üyelerinden en büyüğünün hükümdar olması âdeti ile sistemin sakıncası giderildi.
 

Türk Kavramının Gelişmesi isimli 320 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Aydın Taneri tarafından yazılmış ve BERİKAN YAYINEVİ yayınevinin 17.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Sarıca Paşa ve Umur Bey Vakfı pdf - Yandex indir başlıklı makalemizde Sarıca Paşa ve Umur Bey Vakfı indir, Sarıca Paşa ve Umur Bey Vakfı oku ve Sarıca Paşa ve Umur Bey Vakfı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Türk Kavramının Gelişmesi pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.