Türk Edebiyatında İktidar Mücadelesi (1896-1923) pdf – Yandex indir

tarafından
5
Türk Edebiyatında İktidar Mücadelesi (1896-1923) pdf – Yandex indir

Osmanlı İmparatorluğu’nun yıkılışına ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna sahne olan bir döneme uzanan bu eser, Türk edebiyatının derinliklerine yolculuk yaptırıyor. Yazar, edebiyatın sadece güzelliklerle değil, aynı zamanda iktidar mücadeleleriyle de şekillendiği gerçeğine odaklanarak, bir laboratuvar niteliği taşıyan bu kritik dönemin kurmaca eserlerini analitik bir tarzda ele alıyor.
 
Kitabın baş tarafında iktidar kavramı, sanat-fikir ilişkisi ve Osmanlı İmparatorluğu’nda Tanzimat’la başlayan değişimin edebiyat bağlamı hakkında yer verilen bilgiler okuyucuya bir alt yapı sunuyor. Bu bilgilerle kuşanan okuyucu; geçmişten aktüel zamana, kılıç seslerinden barut kokusuna, gerçekten kurmacaya, ideolojiden dine, kadından erkeğe, zulümden adalete, esaretten özgürlüğe ve daha birçok zeminde çeşitli iktidar mücadelelerine yer veren edebî eserler içinde bir anlam arayışına çıkacak, hemcinslerinin gerçeğiyle karşılaşacak ve yer yer edebiyatın da bir mücadele alanına dönüştüğüne şahit olacaktır.
 
 

Türk Edebiyatında İktidar Mücadelesi (1896-1923) isimli 376 sayfadan oluşan kitap ; Murat Tan tarafından yazılmış ve KRİTER BASIM YAYIN DAĞITIM yayınevinin 25.01.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Türk Edebiyatında İktidar Mücadelesi (1896-1923) pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.