Türk Dış Politikasında Bir Yumuşak Güç Aracı: Türk Maarif Vakfı pdf – Yandex indir

tarafından
4
Türk Dış Politikasında Bir Yumuşak Güç Aracı: Türk Maarif Vakfı pdf – Yandex indir

Dr. S. Emre KARSLI, bu çalışmasında, bir ülkenin uluslararası ilişkilerinin yürütülmesinde, Yumuşak Güç diye adlandırılan kültürel ve eğitimsel faaliyetlerin yerini incelemektedir.
Yumuşak Güç kullanımı, soğuk savaş ertesinde başlamakla birlikte yeni bir uluslararası sistemin kurulmaya çalışıldığı 1990’lı yıllarda hızlanmış ve ülkelerarası karşılıklı ilişkilerin geliştirilmesinde zamanla daha da önem kazanmıştır.
Yumuşak güç çabaları kapsamında 2016 yılında kurulan Türkiye Maarif Vakfı faaliyetleri ile ilgili ülkelerin toplumlarıyla kültürel ve eğitim alanlarındaki faaliyetler yoluyla kurulacak ilişkiler üzerinden zamanla siyasi, ekonomik vb. alanlarda yakınlaşmanın sağlanması amaçlanmıştır.
Bu araştırma, alanında yapılmış ender çalışmalardan olması nedeniyle önemli bir katkı sunmaktadır. (Prof. Dr. Emin Gürses)
 

Türk Dış Politikasında Bir Yumuşak Güç Aracı: Türk Maarif Vakfı isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; S. Emre Karslı tarafından yazılmış ve POST YAYINEVİ yayınevinin 26.01.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Türk Dış Politikasında Bir Yumuşak Güç Aracı: Türk Maarif Vakfı pdf – Yandex indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.